Články - 03.08.2021 21:24

Neuveriteľné! Osemnásťroční hokejisti zlikvidovali Nemecko 12 gólmi

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov v týchto dňoch pôsobí na Hlinka Gretzky Cupe a v prvom kole sa dostala do laufu víťazstvom nad Spojenými štátmi americkými. Tie medzičasom podľahli aj Švédsku a vidina semifinálovej účasti sa rozplynula. Náš tím však žiari naďalej. Odniesli si to mladíci z Nemecka, ktorí nám podľahli vysoko 2:12.

Podobne ako proti USA, tím Ivana Feneša zdobila výborne zvládnutá prvá tretina. V nej síce inkasovali ako prví, keď Rastislav Eliáš lovil puk zo svojej siete už v tretej minúte, avšak ešte do prvej sirény padlo päť slovenských gólov. Štyri pribudli v prostrednom dejstve a tri v záverečnej časti hry. Medzi ústredné postavy sa opäť zaradil Dalibor Dvorský s bilanciou 3+4, ktorý na memoriáli skóroval už šesťkrát. Po štyri body si pripísal aj Alex Čiernik, Filip Mešár, Ondrej Molnár, Šimon Nemec a Juraj Slafkovský.

Slovensko – Nemecko 12:2 (5:1, 4:0, 3:1)
Góly: 5. Dvorský (Čiernik, Molnár), 9. Mešár (Nemec, Slafkovský), 14. Repčík (Slafkovský, Mešár), 15. Slafkovský (Nemec, Dvorský), 18. Čiernik (Petrovský, Štrbák), 30. Dvorský (Čiernik, Molnár), 33. Sýkora (Petrovský, Moško), 35. Molnár (Čiernik), 38. Slafkovský (Nemec, Dvorský), 52. Molnár (Dvorský, Štrbák), 53. Dvorský (Mešár, Nemec), 57. Repčík (Mešár) – 3. Gaidel (Ullmann), 54. Pischoff (Bettahar)

Z piešťanskej aj břeclavskej základnej skupiny postupujú dva tímy, tretí a štvrtý hrajú už len zápas o umiestnenie. Keďže Slováci a Švédi majú na konte po dvoch zápasoch šesť bodov, rozdajú si to o semifinálové pozície. Vo vyrovnanejšej A-skupine sú v hre Rusi, Česi aj Fíni. Dve prehry má na konte akurát Švajčiarsko. Za zmienku stojí aj fakt, že Slováci budú v najlepšej štvorke tohto turnaja prvý raz v histórii.