Články - 06.08.2021 21:33

Výprask si odniesli aj Fíni. Osemnásťroční hokejisti sú vo finále

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Slovenskí hokejoví priaznivci budú na Hlinka Gretzky Cup 2021 spomínať veľmi radi. Už teraz je zrejmé, že naša reprezentácia do 18 rokov obsadí prinajhoršom druhé miesto a mimo jej možností nemusí byť ani najvyšší stupienok. V semifinále náš tím zdolal Fínov 6:2 a tešiť sa môže na konfrontáciu s Ruskom, ktoré je zatiaľ na turnaji rovnako stopercentné. Oba tímy sa pritom stretli na predturnajovom prípavnom zápase, ešte netušiac, že o sedem dní si duel zopakujú.

Do sobotného finále nás posunula najmä famózna druhá tretina. Po jednogólovom prvotretinovom vedení padli do fínskej siete ďalšie štyri puky a už len málokto pochyboval o tom, že domáce mužstvo prejde do finále. V 55. minúte slovenskí mladíci dokonca viedli 6:0 a hoci nasledovali dve fínske gólové korekcie, presvedčivá výhra nad hokejovou veľmocou sa rozhodne počíta. Strelecké konto si v semifinále vylepšil Peter Repčík, Servác Petrovský, Markus Suchý, Adam Sýkora, Alex Sotek a Dalibor Dvorský.

Súbežne s piešťanským duelom sa na břeclavskom ľade hralo druhé semifinále. Po ňom je zrejmé, že Slovákov vyzvú Rusi. Tí pokorili Švédsko 7:5 a zaznamenali svoje štvrté turnajové víťazstvo. Švédov pritom v základnej skupine zdolal aj náš tím, a to po dramatickom priebehu 4:3. Za zmienku stojí fakt, že v ére samostatnosti náš tím nikdy nehral semifinále Hlinka Gretzky Cupu, po starom Memoriálu Ivana Hlinku. Zaznamenané síce má dve medailové umiestnenia, ale to pri troch respektíve štyroch účastníkoch.