Články - 07.08.2021 21:34

Hlinka Gretzky Cup so striebrom v slovenských rukách

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Bezprostredne po jasnej finálovej prehre bolo cítiť sklamanie, ale hokejová reprezentácia do osemnásť rokov dosiahla na prestížnom Hlinka Gretzky Cupe historický úspech. Na jubilejnom 30. ročníku obsadila skvelé druhé miesto, keď premožiteľa našla len v Rusku. Finále proti tomuto súperovi Slováci prehrali 2:7, pričom naše góly strieľal Filip Mešár a Adam Zlnka. Okrem tímového titulu má víťaz turnaja aj najproduktívnejšieho hráča. Matvej Mičkov, veľmi sľubný prospekt pre draft 2023, nazbieral trinásť bodov, o jeden viac ako Dalibor Dvorský.

Finále bolo prakticky rozhodnuté už po dvoch tretinách. Na tri inkasované góly z prvej časti hry síce naši krátko po prestávke odpovedali, avšak ešte do druhej sirény bolo skóre 1:5 z nich pohľadu. Piešťanskými tribúnami sa napriek konečnému výsledku ozýval potlesk. "Chlapcom i členom realizačného tímu patrí obrovská vďaka, pretože odviedli fantastickú prácu. Nielen posledný týždeň, ale od 12. júla, keď sme sa prvýkrát zišli na zraze," povedal po turnaji tréner Ivan Feneš.

"Historický tímový úspech hreje každého pri srdiečku. Všetci sme ale chceli vo finále zvíťaziť. Momentálne ma štve, že sme druhí, ale časom určite doceníme, čo sme dosiahli. Z turnaja si odnášam plno dobrých skúseností a spomienok z tejto úžasnej kabíny," žiaril spokojnosťou Juraj Slafkovský, ktorý sa radí medzi najväčšie slovenské hviezdy tejto generácie. Bronz si na Memoriáli vybojovali Švédi, ktorí v derby zdolali Fínov. Piate sú Spojené štáty americké, šiesti Česi, siedmi Nemci a ôsmu priečku obsadilo Švajčiarsko.