Články - 15.12.2021 10:06

LIVE: Reprezentáciu sedemnásťročných preverí svetová špička

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Piešťany sú roky tradičným miestom stretnutia mládežníckych reprezentačných výberov a zaujímavá akcia je naplánovaná aj na záver tretieho novembrového týždňa. Konfrontovať sa budú štyri kvalitné tímy v kategórii do 17 rokov, čiže generácie, ktorých ostatné dve sezóny značne poznačili prestoje spôsobené covidom. Zverencov "caretakera" Rastislava Paľova postupne na Turnaji štyroch krajín preveria výbery Spojených štátov amerických, Ruska a Českej republiky. V tejto vekovej kategórii sa nehrávajú majstrovstvá sveta, ale tímy sa konfrontujú práve formou rôznych challengrových podujatí.

Oficiálnym trénerom našej mládeže je Roman Sýkora, ktorý však bude pri výbere hokejistov do osemnásť rokov v Nórsku. Sedemnásťroční hráči majú pred sebou tretiu medzinárodnú akciu v prebiehajúcej sezóne, keď v auguste absolvovali Turnaj piatich krajín vo Švajčiarsku a o mesiac neskôr na okresanom podujatí vo Francúzsku splnili úlohu favorita proti Francúzsku a Nemecku. Proti Švajčiarom vtedy nenastúpili pre nespôsobilú ľadovú plochu. Na oboch týchto akciách bola slovenskou silnou stránkou kolektívna práca a tímový duch. Niekoľko potenciálnych opôr v tíme sedemnásťročných sa totiž už posunulo do vyšších vekových kategórií, no v Piešťanoch by sme mali vidieť šesť našich legionárov.

"USA a Rusko sú svetová špička. S Američanmi sme si zahrali na turnaji vo Švajčiarsku v lete a vysoko sme prehrali. Rusov budeme mať prvýkrát v tejto sezóne, ale vieme, že urobili dobré výsledky v nedávnych prípravných súbojoch s našou osemnástkou. Chceme, aby chlapci nadviazali na tímový výkon, ktorý predvádzali vo Francúzsku. Pokiaľ nebudú držať spolu, na výsledkoch sa to odrazí. Nabádať ich budeme k tímovosti a tiež k aktívnemu prístupu. Ak čo i len jeden z nich poľaví, kvalitní súperi nás potrestajú," povedal pre web hokejového zväzu Rastislav Paľov. Kostra kádra, ktorý zložil s asistentmi Marcelom Šimurdom a Michalom Blanárom, pozostáva z tímu z Francúzska, no doplnený je premiérovo o dvoch hráčov z projektu "šestnástky".

Zápasy slovenských hokejistov do 17 rokov na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch (16. až 18. decembra! vám ponúkneme live na stanici JOJ Šport.

Program slovenskej "sedemnástky":
ŠTVRTOK, 16. decembra
  13:30 Česko - Rusko
  17:00 Slovensko - USA
PIATOK, 17. decembra
  13:30 Rusko - Česko
  17:00 Slovensko - Rusko
SOBOTA, 18. decembra
  11:30 Rusko - USA
  15:00 Slovensko - Česko

Nominácia slovenskej "sedemnástky":
Brankári
: Damian Slávik (HC Slovan Bratislava), Samuel Urban (MŠK Púchov)
Obrancovia: Alex Čajkovič (Malmö Redhawks, Švéd.), Tomáš Královič (HC Slovan Bratislava), František Ridzoň (HK Nitra/HK Levice), Jakub Chromiak (HK Dukla Trenčín), Samuel Kupec (HK Dukla Trenčín), Ondrej Valko (Barani - HŠMH Banská Bystrica), Martin Sluka (Barani - HŠMH Banská Bystrica)
Útočníci: Roman Kukumberg (HC Slovan Bratislava), Leo Eperješi (HC Košice), Samuel Barcík (HKM Zvolen), Adam Cedzo (HC Oceláři Třinec, Česko), Peter Císar (Shattuck St. Mary´s, USA), Viliam Kurila (HK Michalovce), Milan Tadeáš Jobek (HK Trnava), Daniel Alexander Jenčko (Malmö Redhawks, Švéd.), Tomáš Pilát (Berani Zlín, Česko), Samuel Sisik (SaiPa/Ketterä, Fín.), Ondrej Molnár (HK Nitra), Tomáš Pobežal (MŠK Púchov), Juraj Pekarčík (MMHK Nitra), Adam Beluško (HC Košice), Andrej Párička (HK Dukla Trenčín)
Tréneri: Rastiaslav Paľov - Marcel Šimurda, Michal Blanár