Články - 20.12.2021 15:41

Bedard juniorskou nomináciou vstúpil do exkluzívnej partie

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/youtube

Nominácia kanadskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov zahŕňa aj meno šestnásťročného Connora Bedarda. To verejnosť mimoriadne neprekvapilo a záujem o supertalent z Vancouveru, ktorý momentálne hráva vo WHL, trvá už nejaký čas. "Samozrejmosť" s účasťou v zostave s o tri roky staršími spoluhráčmi však v skutočnosti znamená prepisovanie histórie. Bedard je len siedmym hráčom, ktorý sa v tomto veku dostal do kanadského juniorského šampionátového výberu a jeho predchodcami sú legendy formátu Erica Lindrosa, Jasona Spezzu, Jaya Bouwmeestera, Sidneyho Crosrbyho a Connora McDavida. Naposledy sa tak stalo v roku 2014.

"Znie to šialene počuť svoje meno medzi týmito chlapmi. Myslím si, že už len snívanie o hraní na tomto turnaji je v mojom veku bežné a dostať šancu na ňom hrať je výnimočné," tešil sa v rekcii pre severoamerické médiá mladík, ktorý by sa mohol stať jednotkou draftu v roku 2023. O svojich kvalitách presvedčil už vo dvoch prípravných zápasoch, ktoré Kanada pred majstrovstvami sveta stihla a minulý rok bol najväčšou hviezdoz MS osemnásťročných. Činil sa štrnástimi kanadskými bodmi aj gólom vo finále proti Rusku pri triumfe 5:3. Už v pätnástich rokoch začal hrávať Western Hockey League po boku devätnásť až dvadsaťročných chlapcov a s priemerom vyše bod na zápas vyniká.

Bielorusko v minulosti na juniorské majstrovstvá povolalo aj pätnásťročných hráčov, šesnásťročných si história pamätá celkom 61. Patrí medzi nich Marián Gáborík, Erik Černák aj supertalenty z aktuálnej slovenskej "dvadsiatky". Tento rok by však Connor Bedard mal byť najmladším hokejistom na turnaji, hoci nie jediným prospektom pre rok 2023. Pozornosť bude venovaná aj jeho ruskému rovesníkovi Matvejovi Mičkovovi, ale aj Daliborovi Dvorskému, ktorý je od Kanaďana len o mesiac starší.