Články z MS v hokeji - 27.04.2018 13:17

K reprezentácii sa už pripojili aj majstri z B.Bystrice. Sekera v zostave!

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

K slovenskej hokejovej reprezentácii sa v piatok ráno pripojili už aj traja slovenskí šampióni z Banskej Bystrice - útočníci Pavol Skalický, Tomáš Hrnka a asistent trénera Vladimír Országh. Slováci v piatok odohrajú v Nitre prípravný duel proti Francúzom, odveta je na programe v sobotu v Piešťanoch.

Titul sme oslávili, ale určite sme to nepreháňali. Ráno na tréningu som sa cítil úplne v pohode. Ciele do záveru prípravy si nedávam. Chcem naplno odohrať zápas, v ktorom nastúpim, a čo bude, to uvidíme. Dnes proti Francúzsku však ešte hrať nebudem,” povedal Tomáš Hrnka. Podľa asistenta Országha v piatok sa na ľade nepredstavia ani Pavol Skalický, Marek Hovorka a Juraj Valach. “Po náročnej sezóne vládzem, takže som rád, že som v reprezentácii a verím, že spravíme nejaký dobrý výsledok. Chlapci doteraz v prípravných zápasoch podávali dobré výkony, ale najťažší súperi prídu až na svetovom šampionáte,” skonštatoval Országh.

Tréner Craig Ramsay už bude mať k dispozícii skúseného beka Andreja Sekeru, v bránke nastúpi Marek Čiliak a kryť chrbát mu bude Denis Godla. Čiliak s útočníkom Marcelom Haščákom z Komety Brno budú mať voľno v sobotu, aby mohli s fanúšikmi absolvovať oslavy obhajoby majstrovského titulu.

Slováci v aprílovej príprave na MS odohrali už sedem duelov, po dvoch prehrách so Švédmi prišli po dve víťazstvá nad Nemcami, Lotyšmi a v stredu triumf nad výberom Kórejskej republiky. Súboje proti Francúzom budú pre slovenské družstvo generálkou na šampionát, ktorý sa začne v piatok 4. mája v Dánsku.