Články z MS v hokeji - 28.04.2018 09:27

Našiel si céčko na drese! Andrej Sekera bude kapitán tímu na MS

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie na májových majstrovstvách sveta v Dánsku bude obranca Andrej Sekera. V piatok večer o tom informoval generálny manažér výberu SR Miroslav Šatan. "Áčko" na drese budú mať obranca Dominik Graňák a útočník Ladislav Nagy. V porovnaní s piatkovým triumfom v Nitre nad Francúzmi 4:0 nastanú v zostave výberu SR zmeny na sobotňajšiu odvetu v Piešťanoch. Nenastúpia brankár Marek Čiliak a útočník Marcel Haščák, oboch čakajú v Brne oslavy s fanúšikmi Komety po zisku českého titulu. "Hrať by mali Pavol Skalický s Tomášom Hrnkom. V hre je ešte doplnenie kádra o útočníka Tomáša Záborského. V nedeľu padne definitíva v jeho prípade aj v pri celkovej nominácii na MS," prezradil Miroslav Šatan.

Po piatkovom triumfe panovala v slovenskom tíme dobrá nálada. Spomenutí Čiliak s Haščákom si zo seba poriadne uťahovali. "Konečne dnes Čilo aj niečo chytil," poznamenal Haščák pri odchode do kabíny na adresu klubového spoluhráča, ktorý vychytal pre Kometu titul. "Marcelovi sa dnes iba odrazili dva puky od hokejky a dal dva góly," kontroval s úsmevom Čiliak. Krídelník Haščák sa pred nitrianskym publikom prezentoval dvoma presnými záshami.

Obranca Andrej Sekera zaujímavo odpovedal na otázku, ako sa vlastne zomlelo, že bude kapitánom slovenskej reprezentácie na MS. "Prišiel som do kabíny a 'céčko' som mal na drese," poznamenal. "Je to pre mňa pocta a česť, budem sa snažiť doviesť mužstvo na šampionáte k čo najlepšiemu výsledku,“ doplnil.

Ďalším reprezentačným gólom sa v piatok prezentoval útočník Dávid Bondra, v Nitre skóroval podobne ako pred týždňom v Michalovciach. V oboch prípadoch skromne poďakoval spoluhráčom, ktorí mu na tieto zásahy prihrávali. "Som rád, že som stále v reprezentácii, teším sa na každý jeden zápas. Veď v tomto čase som už mal byť dávno v Amerike. Súpera sme dnes dostali pod tlak a padli nám tam góly. Ak sa nám podarí zopakovať výkon aj v sobotu, tak sa nám bude hrať dobre a tiež dáme pár gólov. A verím, že si to tento tím prenesie aj na majstrovstvá sveta,“ prezradil syn slovenskej hokejovej legendy Petra Bondru.