Články z MS v hokeji - 29.04.2018 13:27

Ramsayho v apríli potešil progres tímu. Dnes zverejní nomináciu na MS

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou neúspešnú generálku na májové majstrovstvá sveta v Dánsku. Zverenci Craiga Ramsayho v sobotu v Piešťanoch podľahli výberu Francúzska tesne 2:3. Počas aprílovej prípravy na svetový šampionát si pripísali v deviatich zápasoch šesť víťazstiev a tri prehry. Na MS ich prvý duel čaká v sobotu 5. mája, o 20.15 h nastúpia proti Čechom.

"V príprave ma veľmi potešilo, ako sa nám darilo postupne zapracúvať nových hráčov a tím výkonnostne rástol, počínal si čoraz lepšie. Musíme si teraz sadnúť k situácii s kádrom a vyhodnotiť si to, lebo máme aj nejakých zranených hráčov. Nie som si v tejto chvíli úplne istý, čo s tým budeme ďalej robiť. Uvidíme, ako sa to do svetového šampionátu napokon vyvinie," povedal hlavný tréner Craig Ramsay. Ten z kádra musí vyradiť dvoch hráčov, pravdepodobne jedného útočníka a jedného obrancu. Ak by sa pozitívne vyvinula situácia s príchodom Tomáša Záborského z fínskeho tímu Tappara Tampere, káder by musel opustiť ďalší útočník.

Jedným z tých, ktorí budú čakať na nedeľňajšiu nomináciu na MS, je útočník Juraj Mikúš. Do družstva prišiel pred stredajším súbojom proti Kórejskej republike. "Dnes sme v stretnutí proti Francúzom urobili viac chýb ako v piatok proti rovnakému súperovi v Nitre, tiež sme mali pozmenenú zostavu. Bol to posledný súboj pred MS a niektorí chalani sa nechceli zraniť, ďalší sme bojovali o nomináciu a snažili sme sa. Francúzi zvíťazili zaslúžene," zhodnotil Juraj Mikúš. Ten zápas nedohral po zákroku od Damiena Fleuryho, po náraze dokonca prasklo ochranné plexisklo. "Trochu som bol dorezaný na rukách a mal som sklo vo výstroji, preto som ho musel dať dolu. Našťastie, som v poriadku," poznamenal.

Kapitán Andrej Sekera absolvoval iba posledné dva zápasy prípravy. "Myslím si, že chalani hrali veľmi dobre už pred mojím príchodom. Snažili sa zvykať si na nový systém. Súboje proti Francúzom boli v apríli naše najlepšie. V sobotu v Piešťanoch nám to nevyšlo, Francúzi po piatku zlepšili svoju hru, boli agresívnejší," hovoril v sobotu večer. Počas apríla si doliečoval koleno, ktoré si zranil v závere základnej časti zámorskej NHL. "Som rád, že moje koleno je zatiaľ bez problémov," dodal.

Po sobotňajšom súboji malo hneď niekoľko Slovákov zdravotné problémy. "Tomáš Jurčo má menšie zranenie v hornej časti tela a počas duelu sme sa dohodli, že zápas nedohrá. Mal by byť k dispozícii na majstrovstvá sveta. Nečaká ho už ďalšie vyšetrenie," hlási lekár tímu SR Milan Petro. "V dnešnom súboji Christián Jaroš zblokoval strelu a dokončil zápas v bolestiach, Tomáš Marcinko má zase menšie svalové zranenie na hornej končatine," prezradil.

Po príchode k slovenskej reprezentácii sa darilo útočníkovi Martinovi Bakošovi, ktorý neraz previedol utešenú akciu alebo pekné zakončenie vrátane doplnkových samostatných nájazdov. "Nemožno sa vyhovárať, no mali sme počas sobotňajšieho zápasu niekoľko zranení a dohrávali sme asi deviati útočníci. Príprava bola dlhá, ale už je za nami. Myslím si, že v prvých dvoch tretinách sme boli minimálne vyrovnaný súper Francúzom," zhodnotil sobotňajší zápas v Piešťanoch. Pred svetovým šampionátom verí, že sa slovenskému tímu budú vyhýbať nepríjemnosti. "Mužstvo si sadlo a systém funguje. Hráme dobre dozadu a z toho máme šance na protiútoky. V tom je naša sila. Ak budeme hrať tímovo ako jeden chlap, máme nádeje na dobré výsledky," doplnil.

V nedeľu majú Slováci voľno, počas ktorého sa od realizačného tímu dozvedia, či sa prebojovali do záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta. Najbližšie sa stretnú v pondelok popoludní v Piešťanoch a už v stredu sa presunú do dejiska šampionátu. Všetky súboje základnej A-skupiny absolvujú v Kodani v Royal Arene.