Články z MS v hokeji - 23.12.2019 10:52

Slovenský tréner hrá na Floride vianočný golf

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay strávi vianočné sviatky v kruhu rodiny v zámorí. Rodený Kanaďan krátko po vystúpení národného tímu na turnaji NaturEnergie Challenge vo švajčiarskom Vispe zamieril do USA a na Slovensko sa vráti až v druhej polovici januára. Počas mesačného pobytu doma ho nečaká žiadna zimná idylka. Naopak, bude si užívať slnečnú Floridu.

"Môj domov je v Tampe a je to veľmi zaujímavé miesto na trávenie vianočných sviatkov. Ľudia vždy urobia skvelú prácu pri výzdobe svojich príbytkov. Je vždy zábavné to sledovať. Teším sa na svojich najbližších. Vianoce sú vždy skvelou príležitosťou, aby som ich videl, keďže počas sezóny mám veľa pracovných povinností," povedal v rozhovore 68-ročný kouč.

Ramsay pôsobí na lavičke slovenskej reprezentácie od leta 2017. Pod Tatrami odvtedy trávi podstatnú časť roka, ale na Vianoce sa tradične vyberie do Spojených štátov amerických. "Zvyčajne nám počas sviatkov robí spoločnosť veľké množstvo detí. Tento rok to bude trochu iné, keďže budú na rôznych miestach. Uvidím však môjho syna, dcéru a vnučku. Určite si užijeme oddych a mám taký zvyk, že si s chlapcami chodíme zahrať golf. Budeme robiť veľkú večeru 24. decembra a potom aj 25. decembra, keď budeme servírovať moriaka a všetky ostatné veci, ktoré k tomu patria," prezradil tréner s bohatými skúsenosťami z NHL.

Rodák z ontárijského Westonu počas svojho účinkovania na Slovensku postupne spoznal aj tunajšie zvyky. Z tých vianočných si obľúbil najmä návštevu trhov. "Neviem, čo presne obsahuje tradičná slovenská štedrovečerná večera, ale rád chodím na vianočné trhy. Navštívil som tie bratislavské, kde som sa dobre poprechádzal a užil si atmosféru. Bol som aj na trhoch vo Viedni a musím povedať, že z oboch miest som si odniesol pozitívne zážitky," dodal Ramsay.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora