Články z MS v hokeji - 01.05.2020 12:49

Švajčiari sa vzdali možnosti organizovať MS v hokeji 2021

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita

Dovidenia o rok v prípade Švajčiarska neplatí. Švajčiarska hokejová federácia sa definitívne nebude uchádzať o organizovanie majstrovstiev sveta elitnej kategórie v roku 2021. Opätovne požiada o pridelenie MS až o niekoľko rokov. Aktuálne zostáva v platnosti, že svetový šampionát sa v roku 2021 uskutoční v bieloruskom Minsku a lotyšskej Rige. Vyplýva to z prvomájovej správy na webe Medzinárodnej hokejovej federácie.

Pôvodne mali v roku 2020 hostiť svetový šampionát v hokeji švajčiarske mestá Zürich a Lausanne a to v termíne od 8. do 24. mája. Celosvetová pandémia koronavírusu a zdravotné riziká s tým spojené boli proti a príslušné orgány šampionát zrušili. Na turnaji mala štartovať aj slovenská reprezentácia.

"Hlavným dôvodom rozhodnutia Švajčiarskej federácie ľadového hokeja sú ekonomické riziká, ktoré by vznikli, ak by sa mal turnaj presunúť do roku 2021. Projekt majstrovstiev sveta v hokeji 2020 v Zürichu a Lausanne je preto definitívne ukončený. Organizačný výbor pod vedením generálneho tajomníka Giana Gilliho dokončí svoju prácu v závere júna," uvádza sa v správe na webe iihf.com.

Predstavitelia švajčiarskeho hokeja budú v nadchádzajúcich týždňoch diskutovať o tom, v akom najbližšom termíne by mohli požiadať Medzinárodnú hokejovú federáciu o usporiadanie majstrovstiev sveta. K dnešnému dňu je organizácia MS striktne pridelená až do roku 2025. "Všetci držitelia vstupeniek, ktoré si ich zakúpili k MS 2020, budú odškodnení. Podrobnosti budú zverejnené na budúci týždeň v dňoch 4.- 8. mája. Fanúšikovia budú emailom informovaní o ďalšom postupe v súvislosti s vrátením peňazí," dopĺňa portál IIHF.