Články z MS v hokeji - 20.10.2020 10:46

Šatan: Lepšieho trénera ako Ramsay na túto pozíciu nemáme

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita
Skúsený kanadský odborník Craig Ramsay bude trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie až do konca sezóny 2020/21 a v prípade postupu na ZOH 2022 povedie Slovákov aj vo februári 2022 v čínskom Pekingu. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Asistentom 69-ročného kanadského kouča bude Michal Handzuš, trénerom brankárov Ján Lašák a na poste druhého asistenta sa rovnako ako doteraz budú striedať viacerí slovenskí kormidelníci. "Chceme sa oprieť o okruh asistentov, ktorý pri Craigovi fungoval. Sme dohodnutí s Mišom Handzušom, ktorý bude stály asistent. Miesto druhého budeme rotovať rovnako ako v minulosti,“ informoval prezident SZĽH Miroslav Šatan na webe HockeySlovakia.sk.

Craig Ramsay vedie slovenskú hokejovú reprezentáciu od leta 2017. Pod jeho vedením sa slováci predstavili na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu aj na majstrovstvách sveta v rokoch 2018 v Dánsku a 2019 na Slovensku. Web SZĽH pripomenul, že Ramsay plánoval pomáhať slovenskému výberu už len ako konzultant, napokon zostáva hlavným koučom práve on.

"Craig Ramsay bude pokračovať pri našej reprezentácii. Dohodli sme na rok s tým, že v prípade zvládnutej kvalifikácie o postup na zimné olympijské hry do Pekingu bude vďaka opcii zmluva predĺžená až do konca sezóny 2021/2022,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan pre oficiálny web zväzu a doplnil, že kľúčovým bude pre Slovákov domáci kvalifikačný turnaj o postup na ZOH 2022.

Kvalifikácia sa uskutoční v auguste 2021 a podľa Šatana národný tím potrebuje trénera s bohatými skúsenosťami. "Myslíme si, že pozícia hlavného trénera je kľúčová a vyžaduje potrebné skúsenosti a vedomosti. Lepšieho kandidáta sme nemali, preto sme radi, že sme sa dohodli s Craigom na minimálne ďalší rok. Verím, že trend, ktorý nastavil spolu so všetkými asistentmi, bude pokračovať a vyvrcholí úspešnou olympijskou kvalifikáciou," pokračoval.

Prezident SZĽH Šatan tiež potvrdil víkendovú správu, že Slováci sa v novembri nepredstavia v Krefelde na Nemeckom pohári. "Decembrový asociačný termín, v ktorom by sa mali Slováci predstaviť na Švajčiarskom pohári, je zatiaľ v platnosti," informuje zväzový web.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora