Články z MS v hokeji - 17.01.2021 12:47

Šampionát bez dôležitého sponzora? Ľudské práva majú prednosť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Mantinel

Situácia v Bielorusku rozhodne nie je stabilná ani bezpečná, no Medzinárodná hokejová federácia sa napriek tomu neodhodlala k odobratiu organizácie šampionátu. To by bez pochýb vyvolalo rozporuplné reakcie, ale v súčasnosti sa javí ako nutné zlo. Tlak sa snaží vytvoriť aj jeden z hlavných a pravidelných sponzorov majstrovstiev sveta. Automobilka Škoda oznámila, že ľudské práva a ich ochrana sú nesmierne dôležité. Preto sa nechce podieľať na šampionáte, ktorého hostiteľ ich porušuje.

Ide pritom o partnera, ktorý nechýbal na žiadnych MS od roku 1993. Dejiskom vrcholného podujatia bolo Nemecko, dovtedajšia česko-slovenská reprezentácia už neexistovala a Česi brali bronz. Odvtedy automobilka ťahá 28 rokov trvajúcu tradíciu a pokiaľ bude IIHF trvať na svojom, skončí. Je otázne, či by sa o rok v Helsinkách a Tampere Škoda opäť zaradila medzi sponzorov alebo by jej miesto v stredovom kruhu a na mantineloch zaujal niekto nový.

Všetkým dňom však ešte nie je koniec. Oznamy na sociálnych sieťach sa doteraz týkali výlučne Minska, ako dejiska blížiacich sa majstrovstiev. Svojím spôsobom je to len veľmi jednoznačne vyjadrená hrozba či ultimátum - Škoda alebo Bielorusko.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora