Články z MS v hokeji - 22.01.2021 18:45

Nové informácie: MS 2021 na Slovensku sú takmer isté

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zatiaľ nerozhodla, kto nahradí Bielorusko v úlohe organizátora majstrovstiev sveta v roku 2021. Isté je, že Litva susednému Lotyšsku pomáhať nebude, hoci pôvodne chcela.

Litovská premiérka Ingrida Šimonyté uviedla, že geografická blízkosť oboch krajín by mohla byť veľkou výhodou v logistike šampionátu a ponúkla pre potreby MS 2021 hokejové arény vo Vilniuse a Kaunase. Dočkala sa však zamietavého stanoviska šéfa IIHF Reného Fasela.

"Mal som videokonferenciu s litovskou premiérkou. Som jej vďačný za ponuku a ochotu pomôcť. Cením si to, ale musíme ju odmietnuť. Už sme v rokovaní so zástupcami Slovenska a Dánska, ktorí majú pozitívne skúsenosti s organizovaním svetového šampionátu z rokov 2019 a 2018. Príliš veľa kandidátov v súčasnej našej situácii nemá zmysel," vyslovil sa René Fasel, cituje ho portál Sportbox.ru.

Lotyšsko bude s určitosťou organizátorom majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2021. Či sa k nemu pridá aj druhý organizátor namiesto Bieloruska, ktoré práve prišlo o toto právo, sa rozhodne približne do dvoch týždňov.

O tom, že Minsk zrejme príde o spoluorganizáciu MS 2021, sa hovorilo už dlhší čas. Pre napätú politickú situáciu spojenú s režimom prezidenta Alexandra Lukašenka v Lotyši odmietli hostiť šampionát so susedom. Tiež viacero účastníckych krajín vrátane Fínska či Švédska vyjadrilo svoje znepokojenie a na šampionáte nechceli štartovať, ak sa bude konať aj v Bielorusku. K tomu sa v posledných týždňoch pridal tlak od sponzorov, napríklad dlhoročný partner MS v hokeji Škoda Auto hrozil odstúpením od zmluvy.

Majstrovstvá sveta v hokeji sú naplánované na 21. mája - 6. júna 2021, zatiaľ bez účasti divákov. Slovenskí reprezentanti by sa mali na turnaji predstaviť v A-skupine spolu s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora