Články z MS v hokeji - 30.01.2021 11:34

Kaufland Cup bude, nie však v pôvodnom termíne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Okolo hokejových majstrovstiev sveta je stále veľa otáznikov, najmä pokiaľ ide o dejisko. Národné tímy musia byť pripravené na to, že sa hrať bude. Tradíciou v čase vrcholiacej prípravy býva pre slovenskú reprezentáciu domáci turnaj Slovakia Cup, po novom Kaufland Cup. Ten by sa mal konať aj tento rok, hoci nie v tradičnom februárovom termíne. Informoval o tom Slovenský zväz ľadového hokeja, podľa ktorého by februárová organizácia spôsobila množstvo problémov.

Kto bude tohtoročným vyzývateľom Slovákov, je zatiaľ nejasné. Tento turnaj bol zároveň poslednou reprezentačnou akciou pred vypuknutím pandémie, keď náš tím v roku 2020 za seba odsunul Bielorusov aj B-tím Ruska. Samotný šampionát sa však v danom roku už nehral. "Po dohode s našim generálnym partnerom sme sa rozhodli, že Kaufland Cup 2021 odohráme v apríli v rámci prípravy na svetový šampionát," informoval Miroslav Šatan.

Kým MS 2021 sa začínajú 21. mája a teoretickým dejiskom je stále aj Slovenská republika, mesiac predtým bude pre zverencov Craiga Ramsayho poriadne nabitým obdobím. Hrať majú na Euro Hockey Challenge s Nemeckom, Rakúskom a Českom, k čomu bol ešte naplánovaný prípravný dvojzápas proti Nórsku. Keďže náš tím v novembri necestoval na Nemecký pohár a decembrová Arosa Challenge sa nehrala, v rámci prípravných kempov ešte tréneri nemali možnosť vyskúšať žiadneho potenciálneho hráča. Nabitý program však vytvorí priestor na to, aby sa zostavou prehnalo široké spektrum hokejistov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora