Články z MS v hokeji - 20.02.2021 09:36

Dvaja zo štyroch účastníkov Euro Hockey Tour majú pozitívnych

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Uplynulá hokejová reprezentačná prestávka sa našej reprezentácie netýkala, no Švédsko, Fínsko, Česko a Rusko absolvovalo jeden z kvarteta tradičných turnajov. Beijer Hockey Games mali svoje dejisko vo švédskom Malmö a s odstupom času sa u niekoľkých jeho účastníkov prejavili príznaky ochorenia Covid-19. Ide o členov českého a fínskeho tímu, no mená sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva.

Problémom po turnaji, ktorý opanovali Rusi, bol spoločný let niektorých Fínov a Čechov do svojich klubových pôsobísk. Dvaja reprezentanti od našich susedov, ktorí pôsobia v krajine tisícich jazier, mali pozitívne testy a minimálne jeden takýto prípad hlásia aj severania. Úrady preto rozhodli, že všetci členovia posádky tohto letu musia povinne absolvovať dvojtýždňovú karanténu a vynechať tak môžu šesť až sedem duelov nahusteného programu Liigy.

Kým zoznam "podozrivých" Fínov je široký a reprezentácia dokonca ani nepotvrdila, či ide o hráča, trénera alebo člena realizačného tímu, Čechov z fínskej ligy hralo na turnaji len osem, z toho najmenej štvrtina ochorela. Zvyšok národného tímu pod vedením trénera Filipa Pešána malo po prílete do Prahy negatívne PCR testy, čo im umožňuje voľné fungovanie. V piatok väčšina z nich už zarezávala na extraligových klziskách.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora