Články z MS v hokeji - 01.04.2021 18:44

Reprezentácia začne prípravu na MS kempom v Piešťanoch s deviatimi hráčmi

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Slovenská hokejová reprezentácia začne so spoločnou prípravou na majstrovstvá sveta v lotyšskej Rige (21. mája - 6. júna) v stredu 7. apríla uzavretým kempom v Piešťanoch. 

Jeho prvú časť pod vedením hlavného trénera Caraiga Ramsayho absolvuje do soboty 10. apríla dovedna deväť hráčov - sedem korčuliarov a dvaja brankári. Informuje o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Z brankárov sa na akcii predstavia Denis Godla z českého Litvínov a Filip Belányi z extraligovej Banskej Bystrice. Z obrancov sú Martin Chovan z tímu Bratislava Capitals a trio z Česka Marek Ďaloga, Martin Bučko (obaja Pardubice) a Patrik Koch (Vítkovice). Spomedzi útočníkov v stredu do Piešťan pricestujú Adma Liška z ruského Čerepovca v KHL, Dávid Buc z Bratislava Capitals a Martin Faško-Rudáš z extraligovej Banskej Bystrice. Pre uvedených hokejistov sa už sezóna na klubovej úrovni skončila. Trio Belányi, Bučko a Faško-Rudáš ešte nemá na svojom konte štart v seniorskej reprezentácii SR.

Okrem hlavného kouča Ramsayho sa počas prvého týždňa v Piešťanoch bude na príprave Slovákov podieľať tréner brankárov Ján Lašák a kondičný kouč Ján Kovačič. Pri nástupe do kempu musia všetci podstúpiť testy na koronavírus a až po negatívnom výsledku budú v izolácii.

Slováci v príprave na MS odohrajú osem duelov, po dva postupne proti tímom Lotyšska, Nemecka, Rakúska a Česka. Do svetového šampionátu vstúpi výber SR v piatok 21. mája proti Bielorusom. Nasledovať budú súboje proti Britom, Rusom, Švajčiarom, Dánom, Švédom a Čechom.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora