Články z MS v hokeji - 18.04.2021 16:41

Dobrý dvojzápas s Čechmi posunul do A-tímu troch mladíkov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenskí hokejisti do 20 rokov majú za sebou veľmi dobrý prípravný dvojzápas s výberom českej republiky, nad ktorým v Piešťanoch vyhrali 5:2 a v odvete mu podľahli 3:4 po samostatných nájazdoch. Vo výbornom svetle sa ukázali viacerí mladíci, pre ktorých nemusí byť aktuálny len juniorský šampionát v decembri, ale už májový seniorský vrchol sezóny. Konkrétne ide o trio Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Samuel Kňažko, ktorí patrili medzi kľúčových slovenských hráčov na MS dvadsaťročných v Edmontone a aj v aprílových zápasoch proti Čechom.

Realizačný tím reprezentačného A-mužstva už skôr avizoval, že v prípravnom kempe pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta hodlá dať šancu aj mladším hráčom, ktorí sa pobijú o svoje miesto. Duel s Českou republikou si preto nenechali ujsť a rozhodli sa pre menovaných troch, ktorí sa tak predvedú už 20. a 21. apríla v dueloch proti Lotyšsku a následne aj v dvojzápase proti Nemecku. Nasledovať budú škrty v zostave a po nich finálna fáza prípravy so zápasmi proti Rakúšanom a Čechom.

Dva duely v Piešťanoch boli pre mladých Slovákov a Čechov prvým reprezentačným vystúpením od šampionátu tejto vekovej kategórie v Kanade. Česi postavili takmer výlučne hráčov s ročníkom narodenia 2002 a pokúsil sa tak vydolovať maximum z partie, ktorá môže v decembri stihnúť ešte posledný turnaj tejto vekovej kategórie. Na našej strane boli k videniu aj o poznanie mladší hráči, na čele so spomenutým Slafkovským, Nemcom či Daliborom Dvorským. Prví dvaja majú sedemnásť rokov, tohtosezónny banskobystrický objav má dokonca len pätnásť. Trénera Róberta Petrovického dočasne nahradil Ivan Fenes, kouč "osemnástky" a vopred bolo avizované, že nominácia bude skladaná takpovediac za pochodu. Dopadlo to však dobre a dojem z výkonu našich mladíkov bol viac ako dobrý.