Články z MS v hokeji - 20.04.2021 23:50

Slováci v Piešťanoch prehrali s hostiteľom najbližších MS

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Naša hokejová reprezentácia prehrala v prvom prípravnom zápase pred tohtoročnými majstrovstvami sveta s Lotyšskom tesne 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól na štadióne v Piešťanoch strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. Odveta v rámci podujatia Kaufland Challenge 2021 je na programe v stredu od 16.00 h.

Písali sme pred zápasom
Naša hokejová reprezentácia má pred sebou posledný mesiac ladenia formy na svetový šampionát a ako prví ju v utorok a v stredu preveria reprezentanti Lotyšska. Práve táto pobaltská krajina, ktorá na najaktuálnejších MS obsadila 10. miesto, čiže kotvila o jednu pozíciu nižšie ako Slováci, bude hostiteľom májového turnaja. V tomto kalendárnom roku zatiaľ zohrali Lotyši dva prípravné zápasy s vlastnou reprezentáciou do 18 rokov, kým náš tím nehral od februára 2020.

Tím Craiga Ramsayho má celkovo naplánovaných ešte osem prípravných zápasov. Po dvoch meraniach síl s Lotyšskom ho čaká v rovnakom formáte Nemecko, Rakúsko a Česká republika. "Uplynulo už veľa času, čo reprezentácia odohrala nejaký zápas. Už sa na to tešíme. Dávame dokopy tím, v ktorom je viacero nových hráčov. Neviem, čo môžem od týchto duelov očakávať, no chceli by sme hrať tvrdo a rýchlo. Chceme sa prezentovať tímovým výkonom," povedal kanadský tréner v našich službách.

Dobrovoľný kemp sa zmenil na ostré zarezávanie 15. apríla a do zostavy pribudli aj juniorskí reprezentanti. Samuel Kňažko by mal dostať šancu hneď v prvom zápase s Lotyšmi, Juraj Slafkovský a Šimon Nemec si zahrajú v odvete. "Tento rok sa na majstrovstvách sveta nevypadáva. Preto sme sa rozhodli, že chceme vidieť hráčov, ktorí by mali byť našou budúcnosťou. Z toho dôvodu sme potiahli troch 'dvadsiatkárov', ktorí sa dobre ukazovali nielen v zápasoch proti Čechom, ale počas celej sezóny," cituje web SZĽH generálneho manažéra reprezentácie Ota Haščáka.

Program prípravných zápasov Slovenska pred MS 2021:
20. apríla: Slovensko - Lotyšsko (Piešťany)
21. apríla: Slovensko - Lotyšsko (Piešťany)
24. apríla: Slovensko - Nemecko (Piešťany)
25. apríla: Slovensko - Nemecko (Piešťany)
1. mája: Slovensko - Rakúsko (Piešťany)
2. mája: Slovensko - Rakúsko (Piešťany)
6. mája: Česká republika - Slovensko (Praha)
7. mája: Česká republika - Slovensko (Praha)
Aktuálna zostava Slovenska v príprave na MS 2021:
Brankári: Branislav Konrád (Olomouc - ČR), Denis Godla (Litvínov - ČR), Filip Belányi (Banská Bystrica)
Obrancovia: Adam Jánošík (Oskarshamn - SWE), Mário Grman (SaiPa - FIN), Patrik Koch (Vítkovice - ČR), Marek Ďaloga, Martin Bučko (obaja Pardubice - CZE), Martin Vitaloš (Nitra), Daniel Gachulinec (Detva), Martin Chovan (Bratislava Capitals - IHL)
Útočníci: Adam Liška (Čerepovec - KHL), Miloš Bubela, Dávid Buc (obaja Bratislava Capitals - IHL), Martin Faško-Rudáš, Patrik Lamper (obaja Banská Bystrica), Daniil Fominych, Adrián Holešinský, Andrej Kollár, Andrej Šťastný (všetci HK Nitra), Michal Chovan (HC Košice), Oliver Okuliar (Trenčín), Miroslav Mucha (Lake Superior - NCAA)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora