Články z MS v hokeji - 23.04.2021 19:06

Hokejové MS majú svoju oficiálnu hymnu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube
Oficiálna hymna MS v hokeji 2021

Mesiac pred úvodným buly Majstrovstiev sveta 2021 v ľadovom hokeji bola predstavená oficiálna hymna podujatia. Na svedomí ju má populárne lotyšské zoskupenie Atro'n'out, ktorého žánrom je indie-rock a funguje od roku 2003. Pre hudobného fajnšmekera to vôbec nie je neznáme meno. V Lotyšsku nechýba prakticky na žiadnom festivale, zozbierali množstvo ocenení doma a aj na európskom fóre. Pieseň nesie názov "For Glory and Joy" (Pre slávu a radosť).

Ako to už pri podobných hymnách býva, celá je v anglickom jazyku, aby bola čo najdostupnejšia pre široké spektrum fanúšikov. "Je mi cťou zložiť oficiálnu pieseň takej dôležitej udalosti. Táto pieseň je o víťazstvách a veríme, že všetci v globálnej hokejovej komunite sa stotožnia s posolstvom tejto piesne," povedala k dielu speváčka Mara Umpanová-Holsteineová. Cieľom bolo vyjadriť vášeň, emócie a nadšenie pre tento šport, ktoré horia v každom bez ohľadu na vek či rod.

S blížiacim sa hokejovým sviatkom budeme túto pieseň počuť stále častejšie a chýbať nebude ani na otváracom ceremoniáli. Majstrovstvá štartujú 21. mája. Lotyšský tím je v základnej skupine B a so Slovákmi sa tak konfrontovať nebude. Problémy domácej reprezentácii pri snahe o postup do štvrťfinále budú robiť najmä Kanada, USA, Fínsko, Nemecko a Nórsko.