Články z MS v hokeji - 29.04.2021 20:58

Trénerský tím na MS bez Jána Lašáka. Sú na to dva dôvody

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/HockeySlovakia.sk

S blížiacim sa hokejovým reprezentačným dvojzápasom s Rakúskom (1. a 2. mája) sa v našej zostave udialo niekoľko očakávaných zmien. Dvadsaťsedem nominovaných doplnili účastníci českého finále a aj legionári zo Švédska, Ruska a Fínska. Jednou nečakanou zmenou však prešiel aj trénerský tím, ktorý opustil Ján Lašák. Göteborský hrdina absolvoval v pozícii trénera brankárov dva svetové šampionáty aj olympiádu v Pchjongčangu, no do Rigy s našim výberom cestovať nebude. Dôvody má na to hneď dva, jeden osobný a jeden úzko súvisí s jeho pracovnými záväzkami a odhodlaním pri výchove budúcich brankárov v najrýchlejšom kolektívnom športe.

"Mám na to dva veľké dôvody. Jeden je súkromný a druhý je ten, že som si určil priority. Tým, že naši chalani z projektu Výchova talentovaných brankárov nemali celú sezónu kempy, tak som si povedal, že sa im pokúsim nejaké zorganizovať teraz. Nemohol by som byť tam aj tam, to sa proste nedá. Povedal som si, že ten projekt je pre mňa v tejto chvíli aj s tým, čo prežívam v súkromnom živote, najlepšia voľba. Takže na MS nepôjdem," povedal 42-ročný Lašák pre Hockeyslovakia.sk. Trénerský tím namiesto neho doplní Peter Kosa, ktorý dlhodobo pracuje pre Duklu Trenčín, národné tímy do 18 a 20 rokov a skúsenosti má aj s reprezentačným "áčkom".

Medzi najčerstvejšie a najzvučnejšie prírastky do našej zostavy patria brankár Július Hudáček a útočníci Peter Cehlárik, Marek Hrivík a Michal Krištof. Gólman s bohatými reprezentačnými skúsenosťami má za sebou štvrtú sezónu v KHL, kde háji farby Spartaka Moskva. 27-ročný center Krištof hral štvrťfinále vo fínskej lige za Kärpät Oulu a ostávajúce spomenuté duo ťahalo švédsky Leksand, kde sa Hrivík dokonca stal najproduktívnejším hráčom švédskej SHL. "Čakajú nás ešte štyri zápasy a všetci dostanú príležitosť ukázať sa. Myslím si, že musíme popracovať na pokrývaní priestoru v defenzíve a v strednom pásme. Musíme dávať viac gólov, zlepšiť presilovky, aby sme nehrali zápasy, ktoré sú o jednom góle či sa končia v predĺžení," pomenoval najbližšie reprezentačné ciele Craig Ramsay.