Články z MS v hokeji - 01.05.2021 13:37

Rusi zákaz štátnych symbolov obišli. Trikolóru skryli do ohňa

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Ruskí športovci najbližších niekoľko medzinárodných podujatí nesmú absolvovať pod vlastnou vlajkou, po víťazstve im nezahrá hymna a ani na svojom odeve nesmú mať vyobrazené národné symboly. Grafici tak dostali zaujímajú úlohu prísť s niečím kreatívnym, čo tieto pravidlá splní, ale všetkým bude na pohľad jasné, že ide o "zbornú". Možno povedať, že to pre hokejový šampionát 2021 v Rige zvládli. Dresmi, zverejnenými portálom Championat.ru, pripomenú, že sú aktuálnymi olympijskými víťazmi a aj toto zlato získali ako "nezaradení".

Ruská hokejová federácia schválila dizajn, ktorý obsahuje na hrudi logo národného olympijského výboru a nad piatimi kruhmi sa vyníma plameň, ktorý je vo farbách ruskej trikolóry. Návrh pritom nie je úplnou novinkou, no pôvodne na ňom svietil štátny znak, ktorý Športový arbitrážny súd pre rozsiahlu dopingovú aféru zrušil. Rusko dva roky nesmie nosiť svoju vlajku ani štátny znak na žiadnych majstrovstvách či olympiáde.

"Už sme vizuál tohto dresu odhlasovali. Olympijské kruhy podčiarknu, že sme úradujúci olympijskí šampióni a budeme pracovať na tom, aby sme vyhrali aj svetový šampionát a čo najlepšie sa pripravili na obhajobu zlata na budúcoročnej olympiáde," prezradil Roman Rotenberg, ktorý šéfuje hokeju "zbornej".

Avizované dresy ruských hokejistov na MS v Rige
Zdroj: championat.ru