Články z MS v hokeji - 11.05.2021 09:14

Halu nestíhajú zamraziť. Šampionát v Lotyšsku ohrozený

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Lotyšsko, ako organizátor tohtoročných MS v hokeji, priznáva veľký problém. Popri Arene Riga, ktorá je domovským stánkom hokejistov miestneho Dynama, zatiaľ nemajú k dispozícii druhé dejisko. Pôvodný plán narušil odklad kolaudácie, plán "B" je zase v rozpore s prísnymi epidemickými opatreniami.

Pôvodne sa pritom zdalo, že hala Daugava, v tesnej blízkosti hlavného zimného štadióna, je ideálnym riešením a práve pre ňu bola odmietnutá pomocná ruka Litovčanov. Jej dve plochy však zatiaľ nie sú zamrazené a je veľkou otázkou, či sa to stihne. Štadión totiž zatiaľ nik neskolaudoval, hoci sa tak malo stať už v polovici marca. Do veci sa vložil aj záchranný a hasičský zbor. Ten ju vyhodnotil ako nespĺňajúcu bezpečnostné kritéria.

Momentálne tak už organizátori hľadia na alternatívy, ktorými by mala byť najmä hala Volvo. Tá sa nachádza približne desať kilometrov od Areny Riga, čo už komplikuje fungovanie v bubline, pri ktorom malo byť cestovanie obmedzené na nutné minimum. "Tieto úpravy nám veľmi komplikujú situáciu. Aj keď bude štátna polícia aktívne zapojená do procesov počas MS, stále je tu otázka prepravy účastníkov. Pevne tak verím, že stihneme naplniť pôvodný plán," povedal pre médiá šéf organizačného výboru Edgars Bunciš.