Články z MS v hokeji - 17.05.2021 15:34

Novinka z Rigy: Negatívna výprava izolovaná na izbách

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou prvé testovanie na koronavírus v dejisku tohtoročného svetového šampionátu - lotyšskej Rige. V 44-člennej slovenskej výprave sa pozitívny prípad nevyskytol, do utorka však pokračuje izolácia jednotlivcov. V praxi to znamená, že nik nesmie vyjsť z hotelovej izby. Ak budú negatívne aj výsledky pondelkového testovania, hráči začnú spoločnú prípravu na ľade. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Keďže hráči SR zatiaľ musia zostať na izbách, personál zariadenia im stravu nosí priamo pred dvere. Na veľkosť porcií si nesťažujú. "Jedla je požehnane. Máme toho veľa na výber. Sú tam koláče, dezerty a je ťažké povedať nie, keď to máte pred sebou. Budem si na to musieť dávať pozor,“ povedal obranca Mário Grman. Iný bek Martin Gernát s tým problém nemá: "Ja môžem zjesť koľko chcem, aj tak sa mi ťažko priberá."

Keďže hokejisti sú len na izbách, môžu sa pripravovať iba individuálne v ťažkých podmienkach. V tomto smere sú odkázaní na online pokyny kondičného trénera. "Práve som sa zobudil, takže sa idem naraňajkovať, a potom musím určite aj ja trošku rozhýbať telo,“ prezradil Gernát, ktorý v nedeľu popoludní iba oddychoval rovnako ako ostatní hráči SR. "Doľahlo na mňa cestovanie aj všetko okolo. Keď som prišiel, rovno som zaspal a večer som sa už nedonútil cvičiť. Ale dnes mám v pláne od rána niečo robiť,“ prezradil Grman pre HockeySlovakia.sk.

Pre pandemické opatrenia si slovenskí reprezentanti nebudú môcť pozrieť Rigu ani po skončení izolácie. Zostáva im len výhľad z okna. "Výhľad mám celkom pekný. Je to staré mesto. Určite je škoda, že sa nemôžeme ísť pozrieť,“ dodal Gernát.

Prvý duel na MS absolvujú Slováci v piatok 21. mája od 19.15 h SELČ proti Bielorusom.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora