Články z MS v hokeji - 23.05.2021 20:56

Čakám veľa striel, ale tak to mám rád. Hovorí britský gólman

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/BBC

Hokejoví reprezentanti Veľkej Británie očakávajú, že v Lotyšsku budú čeliť podobnej kanonáde, ako tomu bolo na MS 2019 na Slovensku. Vtedy sa nečakane zachránili cez dramatický súboj s Francúzskom, tentoraz im zostup nehrozí. Zápasy si preto môžu užívať bez ohľadu na to, koľko pokusov na nich kto vyšle. Rusi ich zasypali 42 strelami, Slováci 43. Maximum z košického ľadu tak ostáva nedotknuté. To britský brankár Ben Bowns čelil proti Spojeným štátom americkým 65 streleckým pokusom.

"Viem, že budem čeliť množstvu striel, ale také zápasy mám rád. Určite je to lepšie ako zápasy, počas ktorých na vás vystrelia dvanásťkrát a medzi jednotlivými zákrokmi uplynú dlhé minúty," povedal pre BBC brankár Bowns, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v Nottinghame Panthers a skúsenosti má aj z Cardiffu či rakúskeho Grazu. Brankárskou jednotkou bol na minuloročnom šampionáte aj v prvej fáze olympijskej kvalifikácie.

Britský tím hral ešte v roku 2017 výkonnostne tretiu najvyššiu kategóriu majstrovstiev sveta. Prešiel ňou bez straty bodu, aby o rok neskôr vyhral aj 1A divíziu. Zrejmé je, že medzi šestnásťčlennou elitou sa nejaký čas zdrží. "Vieme, čo obnáša hrať na takejto úrovni. Hodláme sa chytiť šance a dokázať, že to je v našich silách," povedal gólman s tým, že by radi ešte zlepšili svoje umiestnenie spred dvoch rokov.

To naňho v súčte za celý turnaj smerovalo neuveriteľných 261 striel, čo bol rekord v novodobej histórii šampionátov a na podobné číslo sa môže dostať aj tento rok. Veľká Británia hrá ešte so Švédmi, Čechmi či Švajčiarmi. Tridsaťročný gólman má aj na viac ako je britská liga, čo mohol v sezóne 2020/21 potvrdiť. Po sľubnom úvode sezóny v Ice Hockey League si však zranil koleno, zo zostavy vypadol, následne s Grazom rozviazal zmluvu a vrátil sa do Anglicka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora