Články z MS v hokeji - 25.05.2021 19:02

Futbalisti v záverečnej fáze sústredenia pred EURO-m zakotvili v Rakúsku

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Prvá skupina slovenských futbalistov pricestovala do rakúskeho Windischgarstenu, kde sa odohrá finálna fáza reprezentačného sústredenia pred júnovým európskym šampionátom. Náš tím v rámci nej odohrá prípravné zápasy s Bulharskom a Rakúskom. Následne sa už bude koncentrovať na našich skupinových súperov, ktorými je Španielsko, Poľsko a Švédsko. Trénerovi Štefanovi Tarkovičovi sa hlásia Juraj Kucka, Michal Ďuriš, Tomáš Hubočan, Matúš Bero, Dušan Kuciak, Ľubomír Šatka, Vladimír Weiss ml., David Strelec, Tomáš Suslov, Róbert Mak a nečakane aj donominovaný Ivan Schranz. Tých po dohraní posledného kola anglickej ligy doplnil aj Marek Rodák.

Ďalší hráči, ktorí mali počas víkendu ešte naplánovaný zápas na klubovej úrovni, tím doplnia v priebehu tohto týždňa. Je medzi nimi napríklad Stanislav Lobotka, ale aj Peter Pekarík, Milan Škriniar či Róbert Boženík. Marek Hamšík síce už je na Slovensku, no reprezentácii sa zatiaľ nehlási. V ostatnom ligovom zápase za Göteborg si obnovil problémy s lýtkom a momentálne je v lekárskej starostlivosti. Patriť bude do druhej várky hráčov, ktorí pricestujú do Rakúska. Ešte o čosi komplikovanejšia situácia je v prípade Ondreja Dudu. Jeho Kolín bude hrať baráž o záchranu a ligová sezóna mu tak stále neskončila.

Malá početnosť hráčov Štefanovi Tarkovičovi vrásky nerobí, naopak, pochvaľuje si ju: "Prakticky na jedného futbalistu je jeden člen realizačného tímu. To je veľmi dobré, vidíme hráčov priamo tu, máme priestor na prácu s nimi v každom smere," Špeciálna pozornosť vďaka tomu bude sústredená na prípadné nedoliečené zranenia či tréningové nedostatky. Vďaka tomu by malo byť naše mužstvo na otvárací zápas 14. júna stopercentne pripravené.