Články z MS v hokeji - 31.05.2021 21:59

Rusi viedli len tri minútky. Slovákov aj Čechov však potešili

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Len druhý raz v histórii hokejových šampionátov sa Švédi nezmestia do najlepšej osmičky konečného poradia. Môže za to desiaty hrací deň šampionátu v lotyšskej Rige. Severania vedeli, že vo svojich záverečných dvoch vystúpeniach potrebujú bodovať naplno. Proti Slovákom im to vyšlo, proti Rusom už nie. V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 2:2 a po nej dokonca "zborná" získala cez nájazdy extra bodík na svoju stranu.

Rusko pritom viedlo len dve a pol minúty. V 53. minúte strelilo vyrovnávajúci gól a o dvanásť sekúnd neskôr aj vedúci. Krátko po ňom však prišlo vyrovnanie "troch koruniek" a dráma bola opäť na svete. Záverečný nápor žlto-modrých už presný zásah nepriniesol a tešia sa tak fanúšikovia v Česku a na Slovensku. Ich mužstvá zohrajú v utorok duel o konečné umiestnenie v skupine, ktoré však nebude horšie ako štvrtá priečka. Náš tím má dokonca šancu na prvenstvo.

Zo skupiny A si štvrťfinále zahrá aj Rusko a Švajčiarsko. Najlepšie rozdané karty majú Rusi, ktorí kraľujú poradiu s dvojbodovým náskokom a v poslednom zápase čelia Bielorusku. Švajčiarsko si zahrá s Britmi a ostávajúcim zápasom záverečného skupinového dňa je spomenuté česko-slovenské derby.