Články z MS v hokeji - 08.06.2021 08:55

Koho stretneme o rok v skupine na MS v hokeji? Zahráme si s Ruskom i Kanadou

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/IIHF.com/Instagram

Len pred pár desiatkami hodín sa skončil jeden šampionát, no už je jasné, s kým si slovenská hokejová reprezentácia zmeria sily o rok. MS v hokeji sa v roku 2022 budú konať vo fínskych mestách Helsinki a Tampere, pričom Slovensko odohrá svoju základnú skupinu v hlavnom meste severskej krajiny. Reprezentanti sa už teraz môžu tešiť na duely s Kanadou či Ruskom.

Okrem tejto silnej dvojice nastúpia Slováci aj proti Švajčiarsku, Nemecku, Dánsku, Kazachstanu a Taliansku. Na papieri toto zloženie vyzerá ako prijateľnejšie oproti skupine B, v ktorej sa ocitli štyria jasní kandidáti na postup, a to Fínsko, USA, Česko a Švédsko. Nemusí to však byť vôbec jednoduché, keďže práve Švajčiari nám pred pár dňami uštedrili poriadnu facku v základnej skupine a Nemci stroskotali až vo veľmi tesnom semifinále s Fínmi. Vo výbornom svetle sa v Rige ukazoval aj Kazachstan, čo značí, že aj o rok to bude tuhý boj o postup do vyraďovacej časti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa IIHF (@iihfhockey)

Slovensko po nedávnom šampionáte zostalo na deviatom mieste svetového rebríčka IIHF, na ktorého čele zase zostala Kanada. Najväčší posun zaznamenali reprezentanti Švédska, Kazachstanu a Veľkej Británie. Kým "tri korunky" klesli zo štvrtej na siedmu pozíciu, tím okolo kanoniera Nikitu Michailisa poskočil zo šestnástej na trinástu pozíciu a Briti najmä zásluhou Liama Kirka taktiež vylepšili svoje postavenie o tri priečky z devätnásteho na šestnáste miesto.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora