Články z MS v hokeji - 10.06.2021 16:19

Kontroverzný tréner má jasno - na MS ich zarezali pre Vrbětice

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Známemu ruského športovému portálu Championat.ru ponúkol skúsený tréner Andrej Nazarov svoj pohľad na nedávne hokejové majstrovstvá sveta. Rusko na nich malo k dispozícii kvalitný tím, vysoké ambície a hoci vyhralo základnú skupinu A, vo štvrťfinále pomerne nečakane stroskotalo na Kanaďanoch. Čakanie na zlato sa v tejto krajine preto natiahlo na sedem rokov, no bývalý kouč siedmich rôznych celkov KHL v tom nevidí hokejové, výkonnostné, systémové ani taktické dôvody. Za vypadnutie v prvom vyraďovacom kole podľa neho môžu Česi a Švédi, ktorí mali dostatočné dôvody pomstiť sa na zverencoch Valerija Bragina.

Kým bola reč o Švédoch, témou bol aspoň hokejový šampionát. Rusko len tri dni predtým ukončilo postupové nádeje švédskeho tímu a s pomerne veľkou nevôľou prijalo správu, že štvrťfinálový zápas mu povedie dvojica Björk - Nord. Pomer vylúčení 3:1 a zároveň niekoľko ďalších sporných momentov je podľa Nazarova nespochybniteľným dôkazom, že rozhodcovia odviedli protiruskú prácu. "Zápas som si pozrel znova, teraz už s čistou hlavou a bez emócií, ako profesionál. Môžem povedať, že zo strany rozhodcov to nebolo len kontroverzné, ale priam nechutné," povedal v rozhovore.

Problém mal aj s dvojicou českých čiarových rozhodcov. Tí sa síce z ruského víťazstva nad Švédmi mohli tešiť, keďže im zaistilo postup zo skupiny, no Daniel Hynek a Jiří Ondráček podľa neho spáchali odplatu za Vrbětice. "Zjavne snívali o tom, že Petrov a Boširov vychádzajú na ľad v ruských dresoch a naši chlapci sa nesnažia o útok na kanadskú bránku, ale na ďalší muničný sklad," nechutne zakonšpiroval niekdajší výborný útočník, ktorý to na prelome milénií dotiahol aj do NHL.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora