Články z MS v hokeji - 10.08.2021 13:01

Brno dostalo košom. Hokejové MS 2024 v tradičných dejiskách

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024 sa budú hrať v Českej republike, čo je už nejaký čas známou informáciou. Isté však zatiaľ nebolo to, ktoré mesto sa popri Prahe ujme ich hostenia. Voľba padla na tradičnú dvojičku. V Prahe a Ostrave sa konali už turnaje v roku 2004 a 2015. Úroveň bola po organizačnej stránke veľmi vysoko, čo oceňovala aj IIHF a preto dávalo zmysel ponechať v hre domovský stánok Vítkovíc. Do úvahy pritom pripadalo aj Brno, ktoré plánuje rekonštrukciu svojho domovského stánku a ak sa nestane nič mimoriadne a nepredvídateľné, do troch sezón určite hotová bude.

Český hokej sa však rozhodol, že na Brno čakať nebude a podpísal memorandum o ďalšej spolupráci s magistrátom Ostravy aj Moravskosliezskym krajom. Doň spadá aj Frýdek-Místek či Poruba, ktoré na hokejovej scéne pôsobia v druhej najvyššej súťaži. Predmetný šampionát začína v máji o necelé tri roky a bude to tretí raz v ére samostatnosti, čo sa role hostiteľa ujme Česká republika. Celkovo to bude už jedenásty raz, čo sa najlepšie národné tímy sveta predstavia na českých klziskách. Premiéru mali ešte v roku 1933, kedy nečakane triumfovali Američania vďaka výhre 2:1 po predĺžení nad Kanadou.


Najaktuálnejšie pražské finále prinieslo kanadskú demontáž ruského tímu

Dejiskom turnajového vyvrcholenia bude pražská O2 Arena, no počas skupinovej fázy si organizátori veľa sľubujú aj od Ostravar Areny. Svojou troškou by mali prispieť aj slovenskí fanúšikovia. Tí by to síce oveľa ďalej nemali ani do Brna, no počas ostravských zápasov slovenského tímu sú zvyknutí vytvoriť výbornú atmosféru a kým český národný tím hrá v hlavnom meste, druhé z dejisko je do istej miery našim domácim prostredím. Česi pritom už teraz otvorene hovoria, že sa v roku 2024 pokúsia opäť ustanoviť rekord návštevnosti.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora