Články z MS v hokeji - 30.09.2021 17:22

Slovensko hľadá talentované hokejistky. Celkom na sedemnástich klziskách

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s Medzinárodnou hokejovou federáciou chystá "víkend pre dievčatá", ktorého zámerom je získať talentované hokejistky a zapojiť ich do jednotlivých klubov. Dievčatá, narodené v roku 2010 a neskôr, majú vďaka tomu spraviť svoje prvé kroky v ľadovom hokeji. Ambasádorkou podujatia pre Slovensko je bývalá úspešná hokejistka Iveta Frühauf. Budúce hokejistky sa v termíne od 15. do 17. októbra bližšie zoznámia s hokejom a absolvujú veľa s ním spojených aktivít a súťaží. Všetko pod dohľadom skúsených domácich trénerov.

SZĽH zároveň sľubuje, že pokiaľ si dievča hokej vyberie za svoj šport a dohodne sa s klubom, dostane kompletný výstroj zadarmo. Na svoje začiatky si pri tejto príležitosti zaspomína aj obrankyňa Iveta Frühauf (za slobodna Karafiátová), ktorá okúsila Švédsko aj Česko, zahrala si na svetových šampionátoch a bola slovenskou kapitánkou na OH vo Vancouveri. "Za mojich mládežníckych čias, bohužiaľ, takéto náborové aktivity neboli. Dnes majú všetky dievčatá na celom svete možnosť prísť a za jeden víkend sa zoznámiť s hokejom, navyše zábavnou formou. Je to úžasná príležitosť. Som veľmi rada, že budem súčasťou hokejového víkendu na Slovensku, že budem môcť dievčatám ukázať čaro tohto športu a rodičov presvedčiť, že hokej je naozaj pre všetkých vrátane dievčat," hovorí ambasádorka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

V najaktuálnejšom vydaní svetového renkingu IIHF je Slovensko na 15. priečke a na olympijské hry v Pchjongčangu sa neprebojovalo v konkurencii Nórska, Maďarska a Kazachstanu. Hráčky formátu Tomčíkovej, Kapustovej, Karafiátovej alebo Džurnákovej - ktoré napríklad v najcennejšom drese vybojovali siedme miesto na MS elitnej kategórie - sa pomaly vytrácajú, ale práve podobné projekty by mohli vytvoriť novú generáciu. Či sa vráti do elitnej osmičky svetového poradia, kde ženský tím pred deviatimi rokmi bol, bude ich úlohou. Náborová aktivita sa uskutoční minimálne v 17 slovenských mestách – Banskej Bystrici, Bratislave, Brezne, Detve, Košiciach, Leviciach, Martine, Michalovciach, Poprade, Považskej Bystrici, Prešove, Skalici, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne, Zvolene, Žiari nad Hronom a Žiline.