Články z MS v hokeji - 11.12.2021 16:01

Mešár verí v troch Slovákov v prvom draftovom kole

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

O drafte NHL 2022 sa dlhší čas v slovenskom prostredí hovorí ako o mimoriadne nádejnom a sľubnom. Dôvodom je najmä trio Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Filip Mešár, ktorí by si svoje pôsobiská v profilige mohli nájsť z veľmi vysokých pozícií. Najoptimistickejšie prognózy dokonca hovoria, že by sa všetci mohli zmestiť do prvého kola, čo sa ešte nikdy v minulosti nestalo. Takto ich vidí aj prestížny magazín Sportsnet, ktorý ich zaradil do najlepšej pätnástky mladíkov, ktorí sa pre najbližší nováčikovský výber núkajú. Podobne to vo svojej predpovedi vidí aj špecializovaný portál Eliteprospects či Recruit Scouting, ktorý sleduje mladíkov po celom svete a medzi svojimi skautami má viacnásobné zastúpenie z česko-slovenského prostredia.

Kým u Nemca a Slafkovského existuje akýsi konsenzus, že sa zmestia do prvej desiatky, sedemnásťročný popradský krídelník Filip Mešár je v popredí o čosi novším a čerstvejším menom. "Nejaké rebríčky som videl, ale snažím sa to nevnímať. Určite ma to potešilo, ale ešte to nič neznamená. Draft je ďaleko, dovtedy sa môže stať hocičo. Odmalička je mojím cieľom zahrať si v NHL. Teraz, keď už vyšli predbežné rebríčky, cieľom je byť draftovaný v 1. kole. Ale ak by nie, vôbec nič sa nedeje," rozvážne a vecne skonštatoval pre web Šport.sk. V aktuálnej extraligovej sezóne má na konte päť gólov a štyri asistencie. Ešte väčšia pozornosť naňho bude zameraná počas blížiacich sa MS juniorov.

Slovenského hokejistu si naposledy niekto vybral v prvom kole ešte v roku 2013. Columbus Blue Jackets vtedy siahol po Markovi Daňovi a v ďalších kolách pribudli ďalší traja vydraftovaní Slováci. Viacnásobné zastúpenie v prvom kole sme naposledy mali ešte v roku 2005, zásluhou Mareka Zagrapana a Vladimíra Mihálika. Ani jeden z nich sa nakoniec v najlepšej lige sveta výraznejšie nepresadil. Súčasné trio kandidátov medzi sebou žiadnu prehnanú rivalitu nepociťuje. Práve naopak. "Všetci traja sa podporujeme. Píšeme si pomerne často, možno aj každý deň. Chceli by sme, aby sme mali troch Slovákov v prvom kole draftu. Nechcem zbytočne predbiehať, je ešte dostatok času. Teraz idú juniorské majstrovstvá sveta. Ak by sme tam dosiahli úspech, tak by nám to určite pomohlo aj v rebríčkoch," dodáva Mešár pre rovnaký zdroj.

Tagy: draft