Články z MS v hokeji - 11.12.2021 20:59

EA Sports sa dohodol s IIHF. Na konzole už aj ženské tímy

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/youtube

Zaujímavú novinku odprezentovala spoločnosť EA Sports, ktorá roky stojí za populárnou konzolovou a počítačovou hrou z prostredia NHL. V edícii 22 sa rozširuje beztak pomerne široké spektrum hrateľných súťaží, pričom nové úlovky nie sú z európskeho klubového hokeja. Vývojári sa dohodli na spolupráci s IIHF, čo bol dlhodobo očakávaný jav. Turnaje reprezentačných tímov odteraz nebudú pod hlavičkou fiktívneho "Svetového pohára EA Sports", ale nadobudnú podobu oficiálnych majstrovstiev sveta. Týkať sa to bude aj dresov tímov, ktoré budú mať reálnu podobu, akú postupne jednotlivé krajiny predstavili pred olympiádou v Pekingu.

Nepôjde len o seniorský hokej. Dohoda s IIHF zahŕňa aj reprezentácie do dvadsať rokov a ženské reprezentácie. Gameri tak môžu vo virtuálnej podobe vylepšiť postavenie nášho ženského družstva, ktoré v novembri nezvládlo kvalifikáciu olympijských hier, alebo zostave s Kňažkom, Nemcom, Stachom, Chromiakom, Dvorským, Mešárom či Slafkovským pomôcť vybojovať reprezentačnú medailu, štvrtú v histórii našej juniorskej reprezentácie. Všetky novinky vstúpia do hry formou updateu v januári 2022. Ide pritom o jednu z prvých marketingových dohôd, ktoré spravil čerstvý prezident svetového hokeja Luc Tardif.

Kanadský funkcionár osobitne vyzdvihol dohodu o ženskom hokeji, ktorý konzolová hra doteraz prehliadala. Už pár rokov síce existuje možnosť vytvoriť hokejistky a zaradiť ich do tímov, no osobitná súťaž pre ne chýbala. V oblasti mládežníckeho hokeja až o takú novinku nejde a v severoamerickom prostredí bolo možné rozohrať svoju kariéru v QMJHL, OHL či CHL. Našinec zase ocenil zaradenie švédskej, fínskej, nemeckej, švajčiarskej alebo českej ligy, rovnako ako nadnárodnej IHL či Champions Hockey League. Prepojenie amerických vývojárov s IIHF, ako aj adaptácia ženského hokeja, sú podľa Tardifovej kancelárie predznamenaním ďalších krokov v oblasti prepojenia hokeja s ešportom či poukazovaní na rozmanitosť hry.