Články z NHL - 03.01.2019 16:12

V Amerike sme videli zákrok roka! Nie je naň priskoro?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Že rok 2019 prinesie v NHL obrovské množstvo krásnych gólov a zákrokov, o tom vôbec nemusíme pochybovať. Lenže tá ich, pochopiteľne, začala zbierať už od úvodných hodín a na reakciu Cartera Huttona pri decembrovom vyhodnotení nemožno zabúdať. Brankár Buffala síce víťazstvo proti favorizovanému New Yorku Islanders nevychytal, no s tutovkou Josha Baileyho si poradil s neuveriteľnou ľahkosťou.

Na konci prvej tretiny Sabres pokazili rozohrávku v strednom pásme, Islanders dobre zareagovali a dostali sa do protiútoku. Anthony Beauvillier usadil ideálnu prihrávku na hokejku skúsenejšieho krajana, no Bailey možno ani dnes neverí, že z tohto neskóroval. Za všetko mohla pripravená hokejka domáceho brankára, ktorá ostala v bránkovisku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl),

V konečnom zúčtovaní napriek tomu schádzal z ľadu spokojnejšie newyorský útočník. Jeho tím vyhral 3:1 a úvodný gól síce nestrelil v prvej časti hry, no až krátko po začiatku druhej. Pokiaľ ide o brankára Huttona, ten v štatistikách aktuálneho ročníka nejako nevyniká. V klube bojuje o post jednotky so Švédom Ullmarkom a hoci má na konte viac štartov, percentuálna úspešnosť hovorí v prospech jeho európskeho konkurenta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora