Články z NHL - 04.01.2019 14:41

Českú stretávku pokazil nepekný hit na Šimka. NHL ho nepotrestala

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Českí priaznivci NHL momentálne vo veľkom riešia zákrok Sama Bennetta zo San Jose Sharks. Duel Žralokov s Calgary Flames bol u našich susedov ostro sledovaný aj preto, že sa na ľade naraz objavilo hneď päť českých hokejistov. Rittich vychytal svojim Flames víťazstvo, Frolík, Radil aj Hertl bodovali a Radim Šimek bol obeťou tvrdého hitu kanadského útočníka. Domáce Calgary pritom divoký zápas vyhralo 8:5 a bežala už posledná minúta stretnutia.

Rodák z Benátek nad Jizerou odohrával puk v presvedčení, že záverečné sekundy sa už len z povinnosti dohrajú, no napádajúci Bennett sa ešte rozhodol v samom závere pritvrdiť. Namiesto nudného dohrania tým spôsobil slušný rozruch. Českého hokejistu sa okamžite vydal pomstiť Barclay Goodrow, ktorého odplata úplne úspešná nebola a pomerne rýchlo sa obaja bitkári ocitli na zemi. Šimek bol za ten čas v doprovode lekárov vyzdvihnutý z ľadovej plochy a odprevadený do šatní.

Faul zo záveru rezonoval aj na pozápasovej tlačovej konferencii. Coach Sharks Pete DeBoer hovoril o zbytočnom poľovaní na svojho zverenca a pre Bennetta si pýtal niekoľkozápasový dištanc. Disciplinárka však bola iného názoru, dodatočný trest už neudeľovala a hokejista Calgary mohol hrať už v nasledujúcom stretnutí s Detroitom. Radim Šimek za ten čas pre zranenie proti Coloradu chýbal.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora