Články z NHL - 05.01.2019 15:45

Momentka brankára Flyers, ktorá budí záujem. Vydal sa na výlet

Zdroj: huste.tv/youtube

V kurióznej pozícii sa počas zápasu Nashvillu s Philadelphiou ocitol český brankár vo farbách Letcov Michal Neuvirth. Pri jednej z útočných akcií súpera akosi meškal na svoje miesto, šprintoval od modrej čiary, kým už traja hráči Predators boli nasťahovaní v útočnom pásme. Kto duel nevidel, len sa domnieval, čo sa asi mohlo stať. Za stavu 0:2 pred koncom druhej tretiny mohli Flyers takto zle brankára odvolať len ťažko.

Rodák z Ústí, ktorý dostal priestor v bránke len siedmy raz v prebiehajúcej sezóne, sa na chvíľu stal populárnym mémom, na ktorom sa hokejoví priaznivci vo veľkom zabávali. Faktom však je, že jeho výlet priniesol skvelý zákrok a k inkasovaniu neviedol. Ihneď po ubránení oslabenia sa Nashvillu podarilo vypichnúť puk až do pásma súpera, z čoho mohol byť samostatný únik. Obetavou rybičkou však tomu český gólman zabránil.

Kým v tomto konkrétnom momente mal navrch hosťujúci gólman, v zápase inkasoval až štyri góly z tridsiatich striel. Predátori dotiahli zápas do víťazného konca štvorgólovým rozdielom. Šlo pritom len o ich druhý víťazný zápas z deviatich vystúpení. Letci na tom nie sú lepšie. Prehrali už päťkrát po sebe a v tabuľke Východnej konferencie sú na predposlednej priečke.