Články z NHL - 06.01.2019 16:30

Bezchybná kombinácia Tampy - takto sa hrajú presilovky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Niektoré tímy hrajú svoje presilové hry lepšie ako iné. Príkladom je aj Tampa Bay, ktorá je s 30-percentnou úspešnosťou využívania v tomto smere najlepším celkom celej NHL a jeden z dôkazov ponúkla aj v súboji s trápiacim sa Los Angeles. Pri víťazstve 6:2 dali Blesky v presilovke až tri góly a už po úvodnej časti hry viedli trojgólovým rozdielom.

Hneď prvý gól dal Nikita Kučerov a ide o presilovku, ktorej sa budeme venovať. Všetko odštartoval výborný pohyb na modrej v podaní Stevena Stamkosa a Tylera Johnsona. Tí si vymenili puk, potom aj pozície a spustili tak rýchlu súhru. Ďalším, kto sa do nej zapojil, bol Kučerov. V prvom prípade ešte prihrával, v druhom už mohol triafať odkrytú bránku Quicka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl),

Tampa Bay nemala ani v tomto zápase najmenší problém a na východe pôsobí zatiaľ veľmi suverénne. Pred druhým Torontom má desaťbodový náskok. Na konci minuloročnej základnej časti ju pritom od Bostonu oddeľoval jediný bodík. Spomenúť si však môžeme na Washington zo sezóny 2016/17 a 2015/16, keď dlhodobú časť ročníka ovládol so sedembodovým respektíve šestnásťbodovým náskokom a v play-off stroskotal v druhom kole.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora