Články z NHL - 08.01.2019 17:57

Mladý brankár sa chytá svojej šance. Toto chytil proti St. Louis

Zdroj: huste.tv/Instagram

Na brankárskom poste Flyers je v tomto ročníku veľa otáznikov a do bránkoviska tohto klubu sa doteraz postavilo už šesť mužov. Pri zranení Briana Elliotta sa o svoje miesto na slnku bije Michal Neuvirth, Anthony Stolarz, Calvin Pickard a Carter Hart. Posledný menovaný dostal šancu v zápase so St. Louis Blues a pripísal si jeden skutočne výnimočný zákrok. Až také platné to nakoniec Pensylvánčanom nebolo, nakoľko prehrali 0:3.

37 streleckých pokusov vyslali domáci Blues na 20-ročného gólmana Cartera Harta. Pre mladíka šlo pritom len o siedme kariérne vystúpenie v najlepšej lige sveta. Jeden z pokusov vyletel aj z hokejky Jadena Schwartza, ktorý pohotovou dorážkou v polovici prvej tretiny mohol svoj tím poslať do vedenia 1:0. Lenže draftová 48. spred dvoch rokov si poradila so zakončením Vladimira Tarasenka a po ňom aj so svojím krajanom. Bránka pritom ostala odkrytá, avšak pohotovo vystrelil vyrážačkou a puk zrazil mimo nebezpečnej oblasti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl),

Ako už bolo napísané, St. Louis zápas napriek tomu vyhralo 3:0 po góloch Schenna, Tarasenka a Perrona. Letci sú v tabuľke svojej Východnej konferencie na predposlednom mieste a majú iba o bod viac ako posledná Ottawa. Napriek tomu je meno Carter Hart tým, ktoré by fanúšikovia mali začať vnímať. Doteraz nastupoval v AHL, kde drží svoju úspešnosť nad 90 percent a podobne je na tom aj v NHL. Svoj debut v profilige si prežil 18. decembra a vychytal víťazstvo nad Detroitom. To isté zopakoval aj vo svojom druhom zápase proti Nashvillu.