Články z NHL - 10.05.2019 16:10

Ďalší sporný gól v NHL. Do bránky vzal aj gólmana

Zdroj: huste.tv/youtube

Hokej nie je len o krásnych góloch z pohľadných kombinácií, ale občas sa to musí jednoducho odraziť, tečovať a dotlačiť. Mužstvá z NHL to veľmi dobre vedia a aj hráči Caroliny sú si vedomí, že prekonať Tuukku Raska nie je maličkosť. Inak na to šiel v prvom finálovom zápase Východnej konferencie Gregg McKegg, ktorý svoj tím poslal do vedenia 2:1 na spôsob ťažkotonážneho tanku.

Boston sa do vedenia dostal už v tretej minúte zápasu, na čo do prvej sirény odpovedal Sebastian Aho. Vstup do druhej časti hry mali lepší Hurricanes a práve McKegg zariadil vedenie 2:1. Puk prebral v strednom pásme, prešprintoval Davida Krejčiho a natlačil sa pred bostonského brankára. V tom ho nabúral vracajúci sa Steven Kampfer, a to pomerne nešťastným spôsobom. Kanadský útočník v plnej rýchlosti zbúral brankára Raska a obaja spoločne s pukom skončili v bostonskej bránke.

Rozhodcovia mali o posúdení tejto situácie jasno pomerne rýchlo. Strelec nezbúral gólmana vlastnou vinou, puk navyše za bránkovú čiaru doputoval zjavne a plynule, preto ukázali na stredový kruh. Hokejistov Bostonu však táto situácia zdravo nahnevala a po zvyšok zápasu strieľali góly už len oni. Štyrmi gólmi v tretej časti hry rozhodli o svojom víťazstve 5:2 a v sérii sa ujali vedenia.