Články z NHL - 16.07.2019 16:37

Jágrov odkaz Chárovi: máš šťastie, že už som v Kladne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Jaromír Jágr je známy tým, že si nechá ujsť máloktorú väčšiu hokejovú udalosť, respektíve novinári nechajú máločo bez toho, aby dali priestor legende na vyjadrenie. Dlhoročnej hviezde NHL a českej reprezentácie neušla ani výmena na poste najstaršieho aktívneho hráča NHL. Útočník Matt Cullen po ročníku 2018/19 vo farbách Pittsburghu svoje účinkovanie na tejto scéne ukončil a do pozície "hokejového matuzalema" sa dostal Slovák Zdeno Chára. Ten na sociálnej sieti priznal, že tomu sám ťažko verí, no aj pred svojou 22. sezónou v profilige sa cíti stále ako mladík, je vďačný a skromný.

Oproti 42-ročnému Chárovi je Jágr ešte o päť rokov starší a stále aktívne brázdi ľady, hoci už len v Českej republike. Výbornými výkonmi v baráži pomohol svojmu Kladnu prejsť medzi najlepších štrnásť tímov v krajine a nikto nepochybuje o tom, že stále bude mať čo ponúknuť aj v extraligovej konkurencii. Sám však verí, že by sa nestratil aj v tej zámorskej. "Máš šťastie, že som sa už na budúci rok upísal Kladnu. Inak by som ťa zosadil z trónu." odkázal cez Instagram Čech nášmu reprezentantovi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33),

Pokiaľ nazrieme do štatistík neobmedzených len na aktívnych hokejistov, s 1485 štartami v NHL je Zdeno Chára na 24. mieste tabuľky. Pokiaľ bude v budúcom ročníku zdravý a vyťažovaný, dostane sa pred Waynea Gretzkeho. Oproti českej legende by to však stále ešte chcelo minimálne ďalšie dve sezóny s dlhým play-off a niečo málo k tomu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora