Články z NHL - 04.08.2019 15:29

Ekman-Larsson vystrašil fanúšikov. Ruku mu dohrýzol pes

Zdroj: huste.tv/Twitter

Športovci v minulosti už vynechali veľké športové podujatia z rôznych bizarných dôvodov a na internete by sme našli celé zbierky podobných prípadov. Niektoré by mohol rozšíriť aj hokejista Oliver Ekman-Larsson, no v jeho prípade to všetko stihol s bezpečným predstihom, kým padne úvodné buly NHL. Medzi majstrovstvami sveta a štartom novej sezóny si užíval zaslúženú dovolenku vo švédskom meste Karlskrona. Po dlhšej dobe mal čas aj na svoje nemecké ovčiaky, ktoré rodina chová, no skončilo to nepekným uhryznutím, ktoré vyriešili štyri stehy, tetanová injekcia a antibiotiká.

Pes už súčasťou rodiny nie je. "Bol dlhší čas agresívny na môjho otca aj malého brata. Evidentne s ním nebolo niečo v poriadku, ale napriek tomu sme sa rozhodli, že mu ešte dáme šancu," vysvetlil obranca Phoenixu Coyotes švédskym médiám. Dodal, že psy by rád choval aj v Arizone, kde žije počas ligového ročníka, no vyťaženosť by mu nedovolila venovať sa im natoľko, ako by bolo potrebné. Preto je práve letné obdobie jednou z mála príležitostí, kedy sa môže domácim miláčikom povenovať a zamrzí, ak mu to pokazí podobné zranenie.

Doráňaná ruka pôsobí naozaj škaredo a v zápasoch by zrejme v rukavici spôsobovala problémy, ale vzhľadom na načasovanie zranenia, by malo byť všetko v poriadku. Na svoje psy pre tento "incident" rozhodne nezanevrie. Skôr to vníma ako zážitok a keďže správa pôvodne bola vydaná len po švédsky, cez Twitter informoval fanúšikov, aby nepodliehali panike a fotografia jeho krvavej ruky nebude mať žiaden dopad na nový ročník NHL.