Články z NHL - 04.09.2019 17:57

Flyers bol verný osem rokov, teraz dúfa, že ho vybučia

Zdroj: huste.tv/youtube

Celkom prekvapivé prianie pred zámorskými redaktormi vyslovil krídelník Wayne Simmonds. Ten odohral takmer osem rokov vo farbách Philadelphie Flyers, no s úvodom nového ročníka NHL do tohto mesta pricestuje v nových farbách. New Jersey sa pritom radí medzi veľkých rivalov Letcov a vychádzajúc z tvrdého herného štýlu 31-ročného Kanaďana, môže to byť poriadne horúce.

"Ak mám byť úprimný, dosť by ma naštvalo, pokiaľ ma nevybučia," prekvapil odpoveďou na otázku, čo očakáva od priaznivcov pri svojom návrate do Wells Fargo Center. Vyslovené to bolo položartovným tónom. Do Pensylvánie prišiel v roku 2011 a zaradil sa medzi obľúbencov publika. Počas výluky na začiatku sezóny 2012/13 sa objavil aj v Liberci, no následne sa vrátil naspäť do Philadelphie. Vo februári 2019 ho klub vymenil do Nashvillu, kde sa výraznejšie neuchytil a ako nechránený voľný hráč prestúpil do New Jersey.

V rámci tohto rozhovoru sa o svojom bývalom pôsobisku vyjadril aj oveľa pochvalnejšie: "Hral som tam dosť dlho a bude pekné vrátiť sa tam. Mala by to byť skvelá a nová skúsenosť. Teším sa na to. Do Philadelphie som prišiel ako mladík a vyrástol som tam. Dlžím tomu mestu a organizácii veľa a skutočne oceňujem, čo pre mňa spravili," Duel Flyers - Devils nebude zďaleka patriť medzi otváracie zápasy NHL, ale naplánovaný je na 10. októbra. Pre mužstvo z Newarku to bude desiaty ligový duel v sezóne 2019/20.