Články z NHL - 10.09.2019 16:15

Necelý mesiac do úvodného buly: strhujúca upútavka NHL

Zdroj: huste.tv/youtube

September je mesiacom, kedy v hokejových fanúšikoch vrcholí hokejová horúčka a netrpezlivo očakávajú štart sezóny. KHL sa po boku Ligy majstrov tradične hlási s predstihom, potom postupne štartujú ligy v Česku, Fínsku či na Slovensku a korunku tomu všetkému dáva októbrový úvod NHL. Momentálne sú za top favoritov na zisk Stanleyho pohára považovaní hokejisti Tampy Bay, Bostonu, Toronta a Vegas, ale už po prvých výsledkoch môžu mať tieto štatistické prognózy pramalý význam.

Aj preto sa oči priaznivcov stále častejšie upierajú na oficiálne profily najslávnejšej ligy sveta na všetkých sociálnych sieťach a tá je schopná aj toto netrpezlivé vyčkávanie pekne predať. Na Youtube sa svojmu vyše miliónu odberateľov hlási takmer každý deň. Do pozornosti dáva pohľad celebrít, čo očakávajú v novom ročníku a aj krátke highlighty hráčov, o ktorých sa v danom období hovorí v súvislosti s predĺžením kontraktu alebo hľadaním nového klubu.

Tento týždeň k tomu pribudlo aj provokatívne video "Ste pripravení? Hokej sa vracia 2. októbra!". Hoci nemá ani tri minúty, vo fanúšikoch vyvolá presne tie emócie, ktoré chce. Veď hneď v úvodné hracie dni je na programe niekoľko veľkých duelov. Program otvorí konfrontácia Vegas s Arizonou a v noci z pondelka na utorok nášho času sa v priebehu piatich hodín rozbehnú boje až na jedenástich zámorských klziskách.