Články z NHL - 23.09.2019 09:57

Studeničova pozícia v New Jersey sa komplikuje

Zdroj: sita

Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL urobilo v nedeľu večer výrazný rez kádrom pred blížiacim sa začiatkom základnej časti profiligy 2019/2020 a týkal sa aj slovenského reprezentačného útočníka Mariána Studeniča. "Diabli" zredukovali počet hráčov v hlavnom tréningovom kempe na 29, na farmu tak museli odísť dvaja brankári, traja obrancovia a až jedenásť útočníkov. Figuruje medzi nimi aj 20-ročný odchovanec skalického hokeja. Ďalšie kvarteto korčuliarov sa ocitlo na listine voľných hráčov.

Marián Studenič, ktorý v máji reprezentoval Slovensko na domácich majstrovstvách sveta a v siedmich dueloch mal bilanciu jeden gól plus štyri asistencie, teda bude pokračovať tam, kde absolvoval celú predchádzajúcu sezónu - vo farmárskej AHL v tíme Binghamton Devils.

V predchádzajúcom súťažnom ročníku absolvoval v AHL spolu 64 zápasov, dosiahol v nich 13 gólov a pridal aj 15 asistencií. Studenič je v zámorí od leta 2016, dva roky strávil v juniorskej OHL v klube Hamilton Bulldogs. Devils si ho vybrali v drafte nováčikov v júni 2017 v 5. kole zo 143. miesta. S klubom má dvojcestnú zmluvu a v prípade potreby môže siahnuť po jeho službách aj klub NHL.