Články z NHL - 03.10.2019 20:41

Matthews v snahe o hetrik škaredo zranil protihráča Brännströma

Zdroj: sita/youtube

Americký hokejový útočník Auston Matthews sa hneď v úvodnom zápase novej sezóny NHL zaskvel dvoma presnými zásahmi, keď sa podieľal na triumfe Toronta nad Ottawou 5:3. V záverečnej minúte duelu mohol spečatiť hetrik, ale namiesto gólu nepríjemne zranil 20-ročného švédskeho obrancu Erika Brännströma. Tomu bude jeho tretie vystúpenie v zámorskej profilige pripomínať niekoľko stehov na tvári.

Inkriminovaný moment nastal pri záverečnej hre bez brankára tímu z hlavného mesta Kanady. Matthews získal puk v strednom pásme a narazil si ho o zadný mantinel, no v poslednej chvíli mu v strelení gólu zabránil švédsky mladík. Po ich vzájomnom strete Matthews spadol, pričom mu korčuľa "vystrelila" rovno do tváre Brännströma. Našťastie jeho zranenie nie je vážne. "Bude v poriadku. Má niekoľko stehov," interpretoval slová trénera D.J. Smitha prostredníctvom twitteru novinár Bruce Garrioch.

V NHL zďaleka nejde o prvý podobný prípad, keď bol hráč zasiahnutý korčuľou do oblasti tváre, respektíve krku. V roku 2008 si prežil chvíle hrôzy aj slovenský útočník Richard Zedník, ktorému korčuľou zasiahol krk jeho spoluhráč z Floridy Olli Jokinen. Rodák z Banskej Bystrice bol následne prevezený do nemocnice v Buffale a v zápase sa pokračovalo až v čase, keď lekári Floridy potvrdili, že Zedníkovi zastavili krvácanie a je mimo ohrozenia života.