Články z NHL - 05.10.2019 09:54

Neskutočný obrat Winnipegu. Nezabránila mu ani paráda jednou rukou

Zdroj: huste.tv/Twitter

National Hockey League je súťažou, v ktorej pôsobia najlepší hokejisti sveta. Aj preto je jej októbrový štart tradične veľmi očakávanou záležitosťou. Svoje prvé vystúpenie majú za sebou hokejisti New Jersey Devils a po druhý raz v tomto ročníku sa proti nim dostal do akcie Winnipeg Jets.

Hoci najočakávanejšou záležitosťou tejto noci bola Global Series v Prahe, Devils a Jets si pozornosť uchmatli samotným priebehom duelu. New Jersey totiž na konci 34. minúty viedlo už štvorgólovým rozdielom a zdalo sa, že o body ho nemôže pripraviť už nič. Hoci domáci zapli až na konci druhej tretiny, dokázali manko zmazať a tešili sa z víťazstva po samostatných nájazdoch.

Kým Jets nezavelili k obratu, honor muža zápasu už jednou rukou držal Blake Coleman. Ten dokázal skórovať hneď dvakrát a najmä druhý z jeho zásahov stál za to. Po perfektnej lobovanej prihrávke Subbana sa rútil do samostatného úniku. Vracajúci sa Dmitrij Kulikov spravil všetko preto, aby mu príležitosť zmaril, no márne. Padajúci útočník držal hokejku už len v jednej ruke, no napriek tomu poslal puk ponad brankára Brossoita.