Články z NHL - 06.10.2019 13:09

Tejto štatistiky sa potrebujú Sharks čím skôr zbaviť

Zdroj: huste.tv/youtube

Jedna zo štatistík, ktorá pre nezohranosť zvykne v úvode sezóny škrípať, je úspešnosť presilových hier. Tak biedne, ako San Jose, však na tom býva málokto. K dispozícii pritom mali už štrnásť presiloviek, čo je jedno z najvyšších čísel, avšak ku strelenému gólu nedotiahlo žiadnu z nich. Je to ešte horšie. Okrem 0-percentnej úspešnosti im v štatistikách svietia aj tri inkasované góly počas početnej prevahy a to už je priam raritou.

Zverenci Petra DeBoera sa pritom dostali do akcie v prebiehajúcom ročníku trikrát, no výsledkom boli jasné prehry 1:4, 1:5 a 1:3. O prvé dve sa im postaralo Vegas. V úvodnom zápase ročníka dalo dva góly v rovnovážnom počte hráčov na ľade, jeden v presilovke a jeden v oslabení. Ten oslabovkový prišiel v tretej časti hry a Reilly Smith ním dokonal skazu. Ešte horšie to bolo o dva dni neskôr. V nervóznom zápase Golden Knights nakopili až štyridsať trestných minút, no domáci napriek tomu nestrelili gól v početnej prevahe. Naopak, v 26. a 40. minúte počas nej inkasovali. Oveľa lepšie nevyšiel ani tretí duel. V ňom "žraloci" proti Anaheimu nevyužili ani jednu z piatich ponúknutých možností, no pozitívom je, že aspoň v nich neinkasovali.

Dva inkasované góly vo vlastnej presilovke, to je ojedinelý jav

Počas minuloročnej základnej časti sa pritom San Jose radilo medzi tímy, ktorých presilovky patrili medzi kvalitnejšie. Vyše 26-percentná úspešnosť zodpovedala šiestemu miestu v tejto disciplíne a sieť súpera sa za týchto okolností vlnila až 57krát. Otrasný pohľad na túto časť štatistík a rovnako pozíciu na chvoste celej NHL sa bude snažiť zmeniť duelmi s Nashvillom a Chicagom.