Články z NHL - 10.10.2019 10:49

Nahecovaný Doughty po víťaznom góle provokoval fanúšikov

Zdroj: huste.tv/youtube

Konflikty medzi hráčmi priamo na ľade sú bežnou súčasťou zápasov, no spor hráča s fanúšikom býva zväčša doménou nižších líg. Nie však výlučne. LA Kings si v stredu v skorých ranných hodinách poradili s Calgary 4:3 po predĺžení a hrdinom zápasu sa stal kanadský bek Drew Doughty. Tomu predtým statočne pílila uši trojčlenná skupinka fanúšikov Flames a po víťaznom góle si to namieril práve k nim.

Po dvoch tretinách vyhrávali Kings na ľade súpera 3:0 a zdalo sa, že všetko držia plne pod svojou kontrolou. Potom však prišli trhliny v smelých plánoch a ich výsledkom boli tri domáce presné zásahy. V 59. minúte bolo v platnosti skóre 3:3 a výrazná psychologická výhoda na strane Flames, avšak v závere riadnej hracej doby fauloval domáci Sam Bennett a Los Angeles v predĺžení presilovku využilo.

Doughty si predtým vypočul niekoľko kritických a provokatívnych slov na svoju adresu. Preto, keď rozhodol o zisku dvoch bodov pre svoj tím, oslavné gestá venoval samotnému publiku. Najprv nastavil ucho, aby si vypočul, aká je odozva Scotiabank Saddledome, následne sa šiel potešiť k trojici provokatérov a nakoniec gestom ukázal, že akosi publikum stíchlo. Preňho osobne šlo o druhý gól v prebiehajúcej sezóne a pre svoje mužstvo ním zariadil vôbec prvé víťazstvo.