Články z NHL - 30.10.2019 08:30

Veterán Chicaga opäť na tribúne. Štipľavý odkaz trénerovi a novinárom

Zdroj: Martin Pohanič/traderumours/youtube

Skúsený obranca Chicaga Blackhawks Brent Seabrook neprežíva v NHL práve najlepšie obdobie. Trojnásobnému víťazovi Stanley Cupu a dlhoročnej opore tímu sa už po tretíkrát v sezóne ušlo miesto len na tribúne medzi zdravými náhradníkmi.

34-ročný Kanaďan na niečo podobné rozhodne nie je zvyknutý. V drese Chicaga odohral v najlepšej hokejovej lige sveta viac ako 1000 zápasov a na vrchole kariéry patril k najlepším defenzívnym obrancom celej súťaže.

Aj preto znáša aktuálnu zložitú situáciu veľmi ťažko. Vyplýva to najmä z jeho posledných komentárov, v ktorých sa pustil aj do trénera Jeremyho Collitona. „Sedieť na tribune nie je žiadna sranda. Tréner o tom so mnou navyše ani poriadne nehovoril. Len mi povedal, že nehrám a hotovo. Nemyslím si, že potrebujem oddychovať, cítim sa skvele. Mám 34 rokov a vy už o mne píšete že som starý a pomalý. Stále mám lige čo ponúknuť. Cítim, že pre niekoho by som stále mohol byť platným hráčom,” vyjadril sa zjavne nahnevaný Seabrook.

Aby toho nebolo málo, tak má bek Chicaga s tímom platný kontrakt až do roku 2022. V rámci neho poberá ročne takmer 7 miliónov dolárov a môže tiež vetovať výmenu do iného mužstva. Ak by ale Blackhawks predsa len našli vhodného partnera, tak si len ťažko predstaviť, že by sa vzhľadom na okolnosti skutočne odmietol sťahovať.