Články z NHL - 30.10.2019 08:30

Veterán Chicaga opäť na tribúne. Štipľavý odkaz trénerovi a novinárom

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/traderumours/youtube

Skúsený obranca Chicaga Blackhawks Brent Seabrook neprežíva v NHL práve najlepšie obdobie. Trojnásobnému víťazovi Stanley Cupu a dlhoročnej opore tímu sa už po tretíkrát v sezóne ušlo miesto len na tribúne medzi zdravými náhradníkmi.

34-ročný Kanaďan na niečo podobné rozhodne nie je zvyknutý. V drese Chicaga odohral v najlepšej hokejovej lige sveta viac ako 1000 zápasov a na vrchole kariéry patril k najlepším defenzívnym obrancom celej súťaže.

Aj preto znáša aktuálnu zložitú situáciu veľmi ťažko. Vyplýva to najmä z jeho posledných komentárov, v ktorých sa pustil aj do trénera Jeremyho Collitona. „Sedieť na tribune nie je žiadna sranda. Tréner o tom so mnou navyše ani poriadne nehovoril. Len mi povedal, že nehrám a hotovo. Nemyslím si, že potrebujem oddychovať, cítim sa skvele. Mám 34 rokov a vy už o mne píšete že som starý a pomalý. Stále mám lige čo ponúknuť. Cítim, že pre niekoho by som stále mohol byť platným hráčom,” vyjadril sa zjavne nahnevaný Seabrook.

Aby toho nebolo málo, tak má bek Chicaga s tímom platný kontrakt až do roku 2022. V rámci neho poberá ročne takmer 7 miliónov dolárov a môže tiež vetovať výmenu do iného mužstva. Ak by ale Blackhawks predsa len našli vhodného partnera, tak si len ťažko predstaviť, že by sa vzhľadom na okolnosti skutočne odmietol sťahovať.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora