Články z NHL - 05.11.2019 20:00

V AHL ich máme viac ako v NHL. Ako sa darí Slovákom na farmách?

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/huste

Na súpiskách tímov NHL momentálne figuruje 7 aktívnych slovenských hokejistov. Sú nimi Tomáš Tatar, Zdeno Chára, Tomáš Jurčo, Erik Černák, Andrej Sekera, Martin Marinčin a zranený Richard Pánik. Ešte o jedného viac ich ale je vo farmárskej AHL.

Začíname dvojicou, ktorá už v tejto sezóne nazrela aj do najlepšej ligy sveta. Našim suverénne najproduktívnejším hráčom v nižšej zámorskej súťaži je Peter Cehlárik. Ten na farme Bostonu v Providence nazbieral v 7 zápasoch 10 bodov za 6 gólov a 4 asistencie. Cehlárik má však trochu smolu, keďže sa nachádza v organizácii mimoriadne silného Bostonu. V jeho kádri sa tak pre šikovného krídelníka hľadá miesto len ťažko.

Druhým hokejistom, ktorý si už vyskúšal NHL, je obranca Martin Fehérváry. V drese Washingtonu Capitals odohral 3 duely bez bodového zápisu. Po prechode zo Švédska ide v zámorí o jeho prvé skúsenosti s hokejom na menšom klzisku. Vzhľadom na to je jeho 6 bodov v 9 stretnutiach za Hershey Bears skvelým počinom. Na farme by sme v súčasnosti len ťažko hľadali perspektívnejšieho Slováka.

Zdroj: t.aimg.sk

​V našom prehľade pokračujeme Róbertom Lantošim, ktorý si ako 24-ročný po prvýkrát vyskúšal hokej v USA. Rovnako ako Cehlárik aj on pôsobí v tíme Providence Bruins, kde sa zatiaľ svojimi výkonmi určite nestratil. Svedčia o tom jeho štatistiky, keď v 9 dueloch 3-krát skóroval a 4-krát asistoval. Na svoju šancu v profilige ale stále čaká. 

Ďalším Slovákom, ktorý zažíva ťažký prechod z juniorského do profesionálneho hokeja, je forvard Calgary Adam Ružička. Na farme Flames v Stocktone síce zatiaľ strelil len 1 gól, má však priemer takmer pol bodu na zápas. Na 20-ročného zelenáča so svetlou budúcnosťou to vôbec nie je zlé. O niečo horšie si počína jeho o rok mladší spoluhráč Martin Pospíšil, ktorý si na svoj prvý bodový zápis v AHL ešte bude musieť počkať.

Zdroj: stocktonheat.com

​Pokračujeme dvojicou skúsenejších ”farmárov”. Sú nimi Marko Daňo a Marián Studenič. Prvý menovaný opäť bojuje o svoje šťastie v tíme, ktorý ho draftoval. V ”béčku” Columbusu sa mu ale v tejto sezóne nedarí podľa predstáv, keď je po 9 zápasoch stále bez gólu. Lepšie sa darí dvojgólovému Studeničovi. Ten pôsobí v AHL aj tento rok v drese Binghamptonu Devils a určite by sa rád dočkal aj svojho debutu v New Jersey. 

Náš prehľad uzavrieme obrancom z organizácie Ottawy Senators Christiánom Jarošom. 23-ročný bek si NHL vyskúšal už v minulej sezóne, keď sa v nej 69 zápasmi veľmi solídne etabloval. Nový ročník však začal len na farme v Belleville a bude závisieť len na ňom, či ho vedenie ”Sens” povolá naspäť. Predpoklady na to Jaroš bezpochyby má. 

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora