Články z NHL - 07.11.2019 15:00

Chára ukázal svoju triedu aj TÝMTO vyhlásením

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/traderumours/youtube

Šikanovanie nováčikov je v NHL už dlhšiu dobu problémom, o ktorom sa príliš nehovorí. V poslednej dobe sa ale k tejto téme začalo vyjadrovať viacero bývalých hráčov. O tom, akú emočnú traumu môže nevyberané správanie mladému hráčovi spôsobiť, sa teraz rozhovoril aj Zdeno Chára.

Náš obranca bol totiž v mladom veku sám obeťou podobného zaobchádzania. „Ako mladík som si niečím takým tiež prešiel. Musel som vtedy robiť nejaké veci, ktoré sa mi vôbec nepáčili. Už v tom čase som si povedal, že ak niekedy budem v pozícii, z ktorej môžem takéto prostredie ovplyvniť, tak to urobím,” vyjadril sa Chára.

Jednou z vecí, ktoré patria k nováčikovským rituálom je v profilige aj povinné ”samostatné kolo na ľade” pred nástupom tímu na ľadovú plochu. Aj keď ide o vcelku neškodný zvyk, podľa Cháru to nie je nutné. 42-ročná legenda tiež nerada používa samotné pomenovanie ”nováčik”. 

„Nepoužívam to slovo, pretože mi to proste neznie správne. Aj takéto maličkosti môžu byť pre mladého hokejistu, ktorý sa snaží v lige presadiť, veľmi dôležité. Ako môžete od mladíka na ľade niečo očakávať, keď sa k nemu mimo ľadu správate odlišne ?Profesionálne správanie je pre mňa určitým štandardom, ktorého sa držím a verím mu,” dodal bek Bostonu Bruins.

Aj tento postoj nášho veterána je jedným z dôvodov, prečo právom patrí k najrešpektovanejším hráčom celej NHL.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora